בשבע 417: אנרכיסטים ופלשתינים הציתו עשרות דונמים סמוך לבת עין

שישה פלשתינים ואנרכיסטים מחו"ל הציתו ביום א' השבוע שטח של כשמונים דונם חורש טבעי ביער סמוך ליישוב בת עין.

חגית רוטנברג , י"א בכסלו תשע"א

שישה פלשתינים ואנרכיסטים מחו"ל הציתו ביום א' השבוע שטח של כשמונים דונם חורש טבעי ביער סמוך ליישוב בת עין. במועצת גוש עציון, שפרסמה תיעוד מצולם של מעשי המציתים בשטח, אומרים כי לא מדובר בתופעה חדשה. "מדובר בשיטה ידועה של פלשתינים להשתלט על קרקעות של המדינה. בגיבוי אנרכיסטים שמגיעים בדרך כלל מחו"ל, הם באים לאזור של חורש טבעי שאף פעם לא עובד - שורפים אותו באופן מכוון ובמקביל נוטעים שם עצים. כל זה נועד לקבוע עובדות בשטח", אמר לאתר ynet דב ברק, פקח הקרקעות של המועצה. משטרת חברון עיכבה את השישה לחקירה בחשד להצתה.

ראש מועצת גוש עציון, שאול גולדשטיין, אמר בעקבות ההצתה כי "האנרכיסטים הללו מגיעים מכל העולם כדי לשרוף פה כל מה שאפשר, להרוס ולהשחית, ואחר כך מאשימים את תושבי בת עין. אלה פרובוקטורים וצריך לעצור אותם. לצערנו הרב הם מקבלים גיבוי מהרבה מאוד גורמים בעולם וגם בתוך ישראל. במקום שיעצרו אותם, מתנכלים לתושבי בת עין. הגיע הזמן לחשוף את האמת, תראו מי עושה את הבעיות".

יו"ר סיעת האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב כ"ץ, אמר בתגובה כי הוא "מאשים את המשטרה והשב"כ, אשר יודעים זמן רב שמי שעקר את העצים, שרף את המסגדים, כתב את כתובות הנאצה ושרף את ספרי הקוראן, הינם אנרכיסטים, אנשי שמאל קיצוני וערבים, במטרה להשחיר את פניו של הציבור האיכותי ביותר במדינה". "מעולם לא נתפס יהודי עוקר עץ זית ולא כל שכן שורף מסגד", מזכיר כצל'ה, ותובע מראש הממשלה להקים ועדת חקירה שתבדוק מדוע שיתפו המשטרה והשב"כ פעולה עם עלילות הדם, לדבריו, נגד 350 אלף מתיישבי יו"ש.