בשבע 418: לא אחזיר את המנדט גם אם הרב עובדיה יוסף יורה לי

ח"כ הרב אמסלם: "לא אחזיר את המנדט, גם אם הרב עובדיה יוסף יורה לי"

חזקי עזרא , י"א בכסלו תשע"א

העימות החריף בין ח"כ הרב חיים אמסלם מש"ס לבין ראשי תנועתו הולך ומחריף. אתמול (ד') בצהריים כינס אמסלם מסיבת עיתונאים בכנסת ובה הודיע כי חרף הביקורת שנשמעה כלפי עמדותיו העצמאיות, אין בכוונתו להתפטר מהכנסת או מסיעת ש"ס. "אף אחד לא יכול לגרום לי להתפטר חוקית ומוסרית. המנדט שייך חד משמעית לציבור שבחר בי ותמך בי בצורה ברורה בכל כוחו. איני רשאי לתת אותו לאיש ולא אתן אותו", אמר.

הוא סיפר כי מאז נבחר לכנסת, מונעים ממנו "גורמים מסויימים", כלשונו, כניסה חופשית לביתו של מנהיגה הרוחני של ש"ס, הרב עובדיה יוסף. "אני מאמין שאם מרן היה שומע את דבריי והסבריי, היה גם הוא תומך בהם בכל לב".

אמסלם חזר במסיבת העיתונאים על עמדותיו, החלוקות על עמדתה הרשמית של ש"ס ונחשבות ליברליות יחסית, בין היתר בנושא לימודי הליב"ה במוסדות החינוך החרדים, דרישתו מהחרדים לצאת לעבוד, ועמדתו בנושא הגיור.

הוא סירב להתייחס לשאלה אם לכנסת הבאה יתמודד במסגרת מפלגה אחרת, אך ציין כי "מפלגה היא רק פלטפורמה. עם ישראל רוצה לראות בי מנהיג ושליח לדעותיו. אתם תראו אותי בכנסת הבאה", קבע.

באשר לדיווח על התנערות רבותיו, הרב מאיר מאזוז והרב ברוך אבוחצירא ממנו, טען אמסלם כי הם הוטעו ואף שלף מכתב תמיכה שכתב באותו בוקר הרב מאזוז, ראש ישיבת 'כסא רחמים' בבני ברק, ובו הוא מסתייג מדברים שפורסמו בשמו נגד אמסלם. בסופו של המכתב נאמר כי ההחלטה אם להורות לחבר הכנסת להחזיר את המנדט למפלגתו ולהתפטר, מסורה בידי הרב עובדיה יוסף. עם זאת, יצויין כי במסיבת העיתונאים הדגיש אמסלם: "לא אחזיר את המנדט, גם אם הרב עובדיה יוסף יורה לי".

לאחר מסיבת העיתונאים התייחס ח"כ אורי אורבך מהבית היהודי להודעת ח"כ אמסלם ואמר: "הלוואי שש"ס הייתה נלחמת נגד ההקפאה כפי שהיא נלחמת נגד הרב אמסלם. אני רואה ברב אמסלם שותף ומאוד מקווה שנמצא את הדרך לפעול ביחד".