בשבע 419: המשטרה לומדת את תוצאות בדיקת הפוליגרף של ניצב בר-לב

טלטלה קשה עברה בשבוע האחרון על צמרת המשטרה, לאחר שנודע כי אחד המועמדים המובילים לתפקיד המפכ"ל, עומד במוקד פרשייה פלילית חמורה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , י"ח בכסלו תשע"א

טלטלה קשה עברה בשבוע האחרון על צמרת המשטרה, לאחר שנודע כי אחד המועמדים המובילים לתפקיד המפכ"ל, נציג משטרת ישראל בארה"ב – ניצב אורי בר לב - עומד במוקד פרשייה פלילית חמורה. תחילתה של הפרשה בפניית היחידה לחקירות שוטרים ליועצת בכירה במשרד לביטחון הפנים, בבקשה שתמסור עדות אודות הטרדה שחוותה מצידו של ניצב בר לב. המידע הגיע למח"ש בעקבות פרשייה מביכה נוספת אשר נקשרה בשמו של מנכ"ל המשרד לביטחון הפנים הפורש, חגי פלג, ובהוראת היועץ המשפטי לממשלה נפתחה חקירה רשמית נגד ניצב בר לב. היועצת, המכונה בתקשורת ד"ר א', מאחר שפרטיה האישיים נאסרו לפרסום על פי חוק, מסרה עדות אודות האירוע המדובר. עדותה קיבלה סיוע מעדויותיהם של ראש העיר אילת ומנהלת מחלקת הרווחה בעיר, אשר שמעו ממנה את הדברים סמוך למועד התרחשותם.

בר לב, אשר הקדים את שובו לארץ בעקבות חשיפת הפרשה, הגיע ביום שני לחקירה במשרדי מח"ש, אז התברר לו להפתעתו כי החשדות נגדו מתמקדים ביותר מאשר מקרה אחד. במהלך יום החקירה הארוך עומת ניצב בר לב הן עם המתלוננת הראשונה, ד"ר א', והן עם המתלוננת הנוספת נגדו אשר כינויה מ'. בחקירתו הכחיש ניצב בר לב מכל וכל את כל החשדות שיוחסו לו, ובסביבתו הקרובה מאשימים כי מקורן של התלונות במרוץ המתחמם לתפקיד המפכ"ל הבא. מקורביו של בר לב אף בחרו להאשים את המתלוננות בקשירת קשר נגדו, תוך טענה כי השתיים מכירות זו את זה ואף היו בקשר בתקופה הרלוונטית. טענה זו נשללה מכל וכל על ידי מפכ"ל המשטרה, רנ"צ דודי כהן, אשר בחר להאשים דווקא את התקשורת בפרסום מידע מוטעה. "אין שום קשר בין הפרשה ובין המירוץ למפכ"לות, כמעט כל המידע המתפרסם לגביה איננו נכון", אמר. אמש (ד') עבר בר-לב בדיקת פוליגרף, במהלכה עומת עם סדרת שאלות במטרה לאמת או להפריך את גרסתו.