בשבע 419: המשטרה חוקרת: מי שלח לח"כים ורבנים חרדים מעטפות נאצה?

במשטרה עדיין מחפשים אחר רמזים שיסייעו להגיע אל המקור למעטפות הנאצה שנשלחו השבוע אל לשכותיהם של חברי הסיעות החרדיות בכנסת

רוני ארזי , י"ח בכסלו תשע"א

במשטרה עדיין מחפשים אחר רמזים שיסייעו להגיע אל המקור למעטפות הנאצה שנשלחו השבוע אל לשכותיהם של חברי הסיעות החרדיות בכנסת וכן אל בתי כמה רבנים, ובהם מנהיגה הרוחני של ש"ס הרב עובדיה יוסף וראש ישיבת ויז'ניץ הרב מנחם ארנסטר.

במעטפות – אבקה לבנה ומכתב, בו נאמר בין היתר: "הפסיקו למצוץ את דמנו. קחו את הפקלאות והשטריימלים ואת הזקנים והפאות המסריחים שלכם ותעופו לכם לברוקלין". מחברי המכתב אף הזהירו כי ינקטו באלימות כלפי המגזר החרדי: "נתחיל להיאבק בכם פיזית ואתם תרגישו את נחת זרוענו על גופכם ועל בתי הכנסת שלכם".

על המכתב חתומה קבוצה אלמונית בשם 'צו מחיר', כשלצד שמה איור של גולגולת עם פאות. המכתב הועבר לבדיקת גורמי הביטחון.

בתגובה גינתה יו"ר האופוזיציה, ציפי ליבני, את משלוח מכתבי הנאצה ואמרה כי מדובר במעשה נורא שיש להוקיע אותו, חרף המחלוקות הקיימות עם החרדים. גם ח"כ איתן כבל מהעבודה הצטרף למגנים ואמר כי "מי שניסה לפגוע בשליחי הציבור החרדים הרים את ידו על כנסת ישראל כולה ועל הדמוקרטיה הישראלית".

יו"ר ש"ס, השר אלי ישי, שקיבל גם הוא מעטפת נאצה אל לשכתו, התייחס לעניין בפתח ישיבת סיעתו ביום שני ואמר כי הטענות במכתב על תקציבים גבוהים שלוקח הציבור החרדי מופרכות. "אם נבדוק את כל תקציבי המדינה ותחומי החקיקה בכנסת נראה שהחרדים תמיד מקבלים פחות. צר לי מאוד שבמקום להעריך את הציבור ובמיוחד את לומדי התורה, קוראים לגרש אותנו מהמדינה. זו גזענות מסוכנת מאוד ואני מאוד מקווה שיושקעו מאמצים אדירים על ידי משטרת ישראל וכל רשויות אכיפה להגיע לאותם אנשים ולמצות איתם את הדין".

 סערה גם בבית

ובעוד הציבור החרדי נאבק בהסתה נגדו מבחוץ, בתוך סיעת ש"ס הגיעה השבוע סערת ח"כ אמסלם לשיאים חדשים. מועצת חכמי התורה, בראשות הרב עובדיה יוסף, החליטה לדרוש מהרב חיים אמסלם להתפטר באופן מיידי מהכנסת ומשורות המפלגה, בעקבות עמדותיו השנויות במחלוקת, מנקודת מבטה. בהחלטה, אותה כתב הרב יוסף בעצמו, נאמר: "חיים אמסלם פער פיו לבלי חוק על המסולאים בפז והקדיח תבשילו ברבים למצוא חן בעיני שונאי התורה. אנו דורשים ממנו על פי דין תורה להחזיר את המנדט לש"ס ואם לא יחזיר, הריהו גזלן. ואנו קוראים למי שהתורה יקרה בעיניו להתרחק מן האיש הזה הרחק כמטחווי קשת ומדעותיו המוזרות והכפרניות". על החלטת מועצת חכמי התורה חתמו, למרבה צערו של אמסלם, גם רבותיו - הרב מאיר מאזוז והרב ברוך אבוחצירא. אתמול (ד') נועדו הרב מאזוז והרב עובדיה יוסף, אך עדיין לא ברור כיצד תגיב ש"ס לסירובו של אמסלם להתפטר.