בשבע 420: ח"כים בעקבות המכבים

לרגל חג החנוכה, יקיימו חברי שדולת א"י בכנסת מדי יום טקס הדלקת נרות בעקבות אתרי הגבורה ביהודה ושומרון בהם התרחשו סיפורי המכבים.

עדי גרסיאל , כ"ה בכסלו תשע"א

 

 

פותחים מסורת חדשה. חברי השדולה בהדלקה ביישוב אלעזר, אתמול

לרגל חג החנוכה, יקיימו חברי שדולת א"י בכנסת מדי יום טקס הדלקת נרות בעקבות אתרי הגבורה ביהודה ושומרון בהם התרחשו סיפורי המכבים. אתמול (ד') הדליקו חברי השדולה, יחד עם ראשי מועצת יש"ע והתושבים, את הנר הראשון ביישוב אלעזר שבגוש עציון, הקרוי על שם אלעזר, בנו של מתתיהו החשמונאי.

יו"ר השדולה,  ח"כ זאב אלקין, הודיע על פתיחת מסורת חנוכה "באתרים ומקומות שבהם נלחמו המכבים לפני אלפי שנים, ובהם מתיישבים היום מיטב בניה של הארץ הזאת". הוא הוסיף: "חבלי הארץ ביהודה ושומרון הם בעלי זיקה ומורשת קדומה שבזכותה עם ישראל שב לארצו ובנה את מדינתו לאחר אלפי שנות גלות".

יו"ר השדולה הנוסף, ח"כ אריה אלדד, אמר: "לעם ישראל יש את הזכות לבנות ולהתפתח בכל מקום בארץ ישראל ובמיוחד במקומות בהם אבותינו חיו בנו ויצרו".

הדלקת הנר השני של חנוכה הערב תתקיים ביישוב בית אל - שם היתה המפקדה הראשית של יהודה המכבי. בשבוע הבא, חברי השדולה צפויים להגיע לסרטבא ולארמונות החשמונאים ביריחו, לעטרת, לבית חורון ולשערי חולדה למרגלות הר הבית.