בשבע 426: קוראים כותבים

שמואל פישר, משה בודק וציפי לידרכותבים בנושאים שעל סדר היום

מכתבים למערכת , ח' בשבט תשע"א

השהידים של אב-מאזן

בנאום שנשא לרגל יום הפת"ח שיבח אבו-מאזן את מחבלי הפת"ח ואת אותם פלשתינים שבאופן עצמאי  ביצעו פעולות טרור ורצח. "כל השבח מראשיתו ועד אחריתו, מגיע לשהידים הטהורים", הודיע. הכרזה זו עומדת בניגוד גמור לאבחנה הכוזבת הנפוצה בישראל, ולפיה החמאס הוא הנושא באחריות לשילוח מחבלים מתאבדים ולמעשי טרור באוכלוסייה אזרחית, ואילו ארגון הפת"ח נמנע מכך. זאת ועוד, אבו-מאזן משבח גם את הפלשתינים שבאופן עצמאי קמו והרגו יהודים. אולם, למרבה התמיהה, לאחר כל פיגוע אנו שומעים אצלנו כי נבדקת השאלה - האם המחבלים נשלחו ע"י ארגון טרור או לא. מבחינתו של אבו-מאזן זה לא משנה – הוא משבח את כל סוגי הרוצחים. רק אצלנו מתעתעים בדעת הקהל בשאלה חסרת ערך זו.                              

שמואל פישר, פתח תקוה

קופת השרצים של שי ניצן

למיודענו שי ניצן, המשנה לפרקליט המדינה, 'קופת שרצים' מכובדת למדי, עקב יחסו המפלה לרעה כלפי מתיישבי יהודה ושומרון, שעליו הודה כבר קבל עם ועדה לפני מספר שבועות. אחד המחדלים החמורים שלו הוא יחסו המקל כלפי אנשי 'פרופיל חדש'. זו חבורה הזויה של צעירים הלוקים באבדן דרך חמור. הם מפיצים בבתי ספר על-יסודיים פליירים ובהם קריאות לתלמידים לא להתגייס לצה"ל, ועצות כיצד להשתמט בעזרת קב"ן. כאשר פנו לניצן בנושא זה, הוא טען כי אי אפשר למנוע מהם את מעשיהם, בגלל חופש הביטוי. זו רק דוגמה אחת לגישתו. בכל מדינה מתוקנת היה ניצן מודח זה מזמן ממשרתו, אך אצלנו קיים הכלל 'כל המיצר לישראל נעשה ראש'. מציע אני לשי ניצן ולאותה חבורה אנרכיסטים לבקר בבית הקברות של קרית ענבים. שם קבורים בחלקה מיוחדת חללי הפלמ"ח ממלחמת השחרור. הם ימצאו שם גם מצבות של צעירים בני 15-16 אשר 'רימו' בגיל, על מנת שיוכלו להתגייס לצה"ל. אולי אחרי שיראו את קברים של אותם נערים, ישנו את דרכם.

משה בודק, חיפה

 

 כרוניקה  יומית

למרבה הצער, רציחות נשים הפכו לחלק בלתי נפרד מהכרוניקה הפלילית היומית, ממש כמו עבירות רכוש בעבר. דומה שהמציאות עולה על כל דמיון, והציבור כבר חדל להתרגש מכך. האם זו השפעת המתירנות, סרטי האלימות, האינטרנט, מוסר ירוד  וזילות החיים? או אולי זה בגלל התפישה הרכושנית של האישה? ואולי הסיבה נעוצה בענישה מקילה והעדר הרתעה? כנראה שכל התשובות נכונות. מכל מקום, התופעה חייבת להדליק נורה אדומה במשרד לביטחון פנים ובממשלת ישראל. חייבים להעלות את הנושא לראש סדר היום הלאומי, לא פחות מסוגיות ביטחוניות, כדי למנוע את הישנות הפשע. הגיעה השעה לומר די לרצח נשים בפרט, ולרצח בכלל.

 ציפי  לידר, ירושלים