בשבע 432: קוראים כותבים

קוראים כותבים על עניינים שעל סדר היום

בשבע , כ' באדר תשע"א

 תרופה בדוקה 

בימים של חוסר יציבות במזרח התיכון וחשש מפני השתלטות האסלאם הקיצוני במדינות בהן נפל השלטון, יש גורמים בישראל שכבר יודעים מה היא התרופה הבדוקה לסכנה זו. כמו בתגובה פבלובית תוקפים אישים בקדימה ובעבודה את הממשלה על שאינה יוצאת  ביוזמה חדשה לקידום המו"מ עם הפלשתינים.

מעניין איזה ביטחון יש למציעים שהחמאס לא יעלה לשלטון גם ביו"ש. הרי בבחירות לפרלמנט הפלשתיני זכה החמאס בכל שטחי יש"ע. והאם יש להם ביטחון ביציבות המשטר  בירדן, שם רוב התושבים הם פלשתינים. דווקא ההתפתחויות האחרונות עלולות לדחוף אותם להפיכה ולתפיסת השלטון. האם זה הזמן לצעדים בלתי הפיכים שיביאו אולי לישות פלשתינית אסלאמית משני גדות הירדן בדומה לזו שבעזה? מתי ילמדו מציעי היוזמות שבנושאים הרי גורל ראוי לנקוט  מידת זהירות ולא להציע צעדים מסוכנים רק כדי לצבור פופולאריות מפלגתית.

אדוה נוה, שערי תקוה

 

לקחי ניו-זילנד

יש דמיון בין המבנה הגיאולוגי בני זילנד לזה בישראל. הבניינים שקרסו בני זילנד ואלה שעלולים להיפגע בארץ הם בעלי 2-4 קומות. הבנייה של לפני 35 שנה הינה חלשה ולא לוקחים בחשבון שהמבנים הישנים פשוט חלשים...  ההיערכות בישראל לרעידות אדמה לוקה בחסר. הממשלה צריכה להפשיל שרוולים ולהתחיל לעבוד בנושא. העיריות צריכות לבקר כל בניין בתחומן ולהורות לבעלי המבנים והדיירים לפעול לחיזוק המבנה, לפני שיהיה מאוחר וזה יעלה חלילה בחיים רבים.

צביקה שטרוסברג, בני ברק

 

מאז ולתמיד

כאשר שר החינוך גדעון סער הציע שתלמידי בתי הספר יבקרו במערת המכפלה אשר בחברון הגיחו התנים והשועלים ממאורותיהם והחלו ביללות כבימים ימימה.

 בטענות ישנות, כגון שחברון שטח כבוש, מנסים לשטוף מוחות ילדי ישראל. אנסה להעמיד דברים על דיוקם.

מערת המכפלה היא אחת משלושת המקומות שנקנו בכסף מלא כפי שמסופר בספר בראשית. שם קבורים אברהם ושרה, יצחק ורבקה יעקב ולאה. חברון היא אחת מששת ערי המקלט המוזכרים בתורה. בחברון מלך דוד שבע שנים. במשך שנות הגלות שמשה חברון אחת מארבע ערים קדושות בנוסף לירושלים צפת טבריה.

עד מלחמת ששת הימים היו יהודים מנועים מלהיכנס למערת המכפלה והגאולה הגיעה רק לאחר שחרור חברון. בשנת תרפ'ט נרצחו 67 מיהודי חברון במיתות משונות ואכזריות ע"י שכניהם הערבים על לא עוול בכפם.

במלחמת ששת הימים נכנעה חברון ללא קרב, בחששם מנקמתנו על הטבח בשעתו. ברם אנו, רחמנים בני רחמנים, לא נגענו בהם לרעה. הם שילמו לנו רעה תחת טובה כשרצחו בשעתו חמישה בחורי ישיבה בשובם מהתפילה וגם את התינוקת שלהבת פס הי"ד.

 אין בעולם אף אתר היסטורי כמערת המכפלה שקיים זמן כה רב ועם קשור אליו כמונו.  מקווה  אני שמנהלי בתי הספר וההורים יקבלו בהבנה את הצעתו של שר החינוך, למען ידע הדור הצעיר את מקורותינו ואת שורשי עמנו.

משה בודק, חיפה