בשבע 433: מכתבים למערכת

קוראים כותבים על עניינים שעל סדר היום

בשבע , כ"ז באדר תשע"א

אפשר גם בלי אפידורל

כמה כיף לגלות בעיתון טור חדש שמתייחס להתמודדות נשית.

במיוחד משמח לראות כי הכותבת היא ד"ר חנה קטן שיוצרת ופועלת בבית ובחוץ.

שמחתי לקרוא את נקודת המבט של חנה והיה חשוב לי להוסיף את מבטי כדולה.

לכל לידה הייחוד שלה, הדיוק שלה, בה הקב"ה שולח שליחים מדויקים בשם צירים (כמו משה רבינו שהיה ציר נאמן) לפתוח, לשחרר, לגלות את הפוטנציאל (התינוק והכוחות) הטמון באשה.

ברגעים הקדושים והיקרים של הלידה, ברגעי ההכנה המיוחדים זוכה האשה לעבור זיקוק אחרון לפני שתוכל להפוך לאמא לנשמה חדשה וייחודית בעולם. כל לידה שונה, כל אחת דרכה ללוות את עוברה מדויקת.

כל אשה רוצה שרגעים אלו יהיו הכי בריאים ושמחים. אכן, נשים רבות זקוקות למשככי כאבים ועזרים כדי לממש רצון זה בבריאות הנפש. אך נשים רבות אחרות יכולות ללדת  ללא חסרונות ותופעות לוואי של התערבויות זרות, מתוך הקשבה בהירה לגוף לנפש ולנשמה.

נעה רחל בן דוד, לוד

 

טור פוקח עיניים

ראשית ברכות על הטור החשוב. אינני נמנית עם הקוראים הקבועים של "בשבע" אך הטור בהחלט מהווה תמריץ.

שנית, אני אישה בת 40 לפני לידה ראשונה. התוודעתי לספר 'לידה פעילה'. אין בספר המלצות, אך עולה ממנו בבירור שמי שחפצה בלידה טבעית ופעילה, מוטב לה לשאוף לא להשתמש באפידורל.  קראתי בעניין את הטור של ד"ר קטן. מעניין וחשוב לשמוע דיעה שונה. אך רציתי לציין שמתוך מספר נשים ששאלתי, אחת דיווחה על חוסר תחושה בלידה עקב מה שהיה כנראה עודף אפידורל, וכן הירדמות של אחת הרגליים בחודשים לאחר הלידה (זה לא מנע ממנה להשתמש באפידורל גם בלידה שלאחר מכן). כמו כן אציין כי יש הטוענים, שמתן אפידורל עשוי להוביל למפולת התערבויות רפואיות.

כאמור, הטור חשוב בעיני, מכיוון שלרופאה יש מן הסתם יותר ניסיון מאשר חוויה יחידה, כך שבעקבות הקריאה - אני פתוחה יותר לרעיון.

נ' (השם המלא שמור במערכת)

 

הרצחת וגם זוּכיתָ?!

 פער השנים הגדול, העומד על 13 שנים, בין הכרעת המשטרה שדוד אפוטה רצח את ענת אלימלך והתאבד, לבין האישור המשפטי שניתן לכך, אומר דרשני. פער זה ממחיש בצורה קיצונית את איטיוּת הפסיקה בבתי המשפט ועינוי הדין – סוגיה שעלתה לאחרונה שוב לכותרות בעקבות התאבדותו של השופט מוריס בן עטר.

 מעֵבר לכך תמוה הדבר שהמשטרה לא העמידה לדין את אחיו של אפוטה, ששיבש ממצאי ראיות בזירת הרצח, כדי להצביע בניגוד לעוּבדות על ענת כרוצחת ולטהר את דוד מכל אשמה פלילית. כזכור, הייתה לכך השלכה מעשית כאשר אלימלך, בהנחה השגויה שהיא זו שרצחה והתאבדה, נקברה תחילה מחוץ לגדר בחלקת המתאבדים עד לגילוי האמת.

 בהעדר ענישה השאלה היא היכן המודל המרתיע לפושעים אחרים על עבירה חמורה זו, המפלילה לשווא את הקורבן ומדביקה לו אות קין נצחי. האומנם הרצחת וגם זוּכיתָ?!

 ציפי  לידר, ירושלים

 

בשבוע שעבר נפלה טעות בשמה של אחת השחקניות במופע 'חלומה של כל אישה'. שם השחקנית הינו אסתי פיטוסי ולא כפי שפורסם. תמונת המופע צולמה בידי יפעת הלוי.