בשבע 435: ברק הביתה

נוער איתמר מול מגדל אקירוב: לפטר את אהוד ברק עכשיו

חגית רוטנברג , י"א באדר ב תשע"א

עשרות בני נוער מהיישוב איתמר הגיעו אתמול (ד') אחר הצהריים למפגן מחאה מול מגדלי אקירוב בתל אביב, מעונו של שר הביטחון אהוד ברק. הצעירים, ביוזמת ועדי המתיישבים שומרון ובנימין ותנועת קוממיות, הגיעו למקום מחופשים לשוטרי יס"מ, כשהם לובשים סרבלים כהים ועליהם דגלי ישראל  קטנים. בראש צעדו שני בני נוער ואחזו צו הריסה ענק לביתו של ברק במגדלי אקירוב. למפגן הצטרף גם טרקטור שנועד ל'הריסת הבית'.

מפגן זה הוא חלק מקמפיין חדש של ועדי המתיישבים בשומרון ובנימין שנועד להביא לפיטוריו של אהוד ברק. יו"ר ועד מתישבי השומרון, בני קצובר מסביר: "ברק אחראי להסרת המחסומים, מאפשר לערבים להשתלט על אדמות ואינו מאפשר בנייה יהודית. הוא מוביל מדיניות שמטרתה לעקור את איתמר ומאה אלף יהודים, הערבים מרגישים על הגובה, ובכך יצר ברק אווירה שמשדרת לערבים שאפשר להכות ביהודים. הוא ממש התיר את דמינו".

ביום ג' קיימו חברי השדולה למען א"י בכנסת סיור באיתמר. הח"כים נכנסו לבית משפחת פוגל ושמעו סקירה נרחבת על אירוע הטבח. יו"ר מועצת יש"ע דני דיין חשף בפני הח"כים כי טרם ישיבת השרים במוצ"ש, עודכנו המשתתפים על מצבה של התב"ע באיתמר, הממתינה מזה 27 שנים לחתימת שר הביטחון. "על ראש הממשלה היה לתפוס את ידו של שר הביטחון ולהכריח אותו לחתום מיד".

יו"ר השדולה, ח"כ זאב אלקין, קרא לראש הממשלה ולשר הביטחון לאשר באופן מידי את תוכנית הבנייה של הישוב איתמר.

השר משולם נהרי הציג בפני המשתתפים את תלמוד התורה בישוב השייך לרשת מעיין החינוך התורני, ואשר נמצא עדיין בקראוונים בשל העובדה שתוכנית הבניה עדיין לא אושרה. השר הבטיח כי סיעת ש"ס תפעיל את השפעתה כדי לאשר את התוכנית בהקדם.

ובתוך כך, פנתה ישיבת ההסדר באיתמר לממשלה בדרישה לקבל אישור לבנות בית מדרש חדש במקום. למעלה מ-4 שנים מחכים בישיבת ההסדר לאישור המיוחל, שיאפשר לבית המדרש לעבור מקרוונים למבנה קבע. בית המדרש החדש יוקדש לזכר משפחת פוגל, שאביה אודי הי"ד, שימש כר"מ בישיבה.