בשבע 435: מכתבים למערכת

קוראים כותבים בעניינים שעל סדר היום

בשבע , י"א באדר ב תשע"א

היה להם ממי ללמוד

הצמרת הביטחונית, בראשותם של שר הביטחון ואלוף הפיקוד, הם אלה שלימדו כיצד ניתן להפתיע את המתיישבים בארצנו, גברים נשים וטף, ומהי שעת הלילה המועדפת להפתיעם בשנתם, ולזרוק אותם החוצה ממה שהם קוראים מאחזים בלתי חוקיים; להרוס את בתיהם על רכושם.

 האם הם יוכלו לטעון 'ידינו לא שפכו את הדם הזה'?

נתן שמבה, כוכב השחר. 

עיתונאים או נביאים

בתום מלחמת השחרור  נתנה ישראל ללבנון 11 כפרים שנכבשו על ידי צה"ל, ובתמורה קיבלנו את ואדי-ערה. זכורני שקראתי ב'הצופה' תאור מפורט של טקס  מעבר  כפר-קרא לשלטון ישראל, כיצד  הלכה וגדלה ערמת הנשק שהערבים מסרו לחיילים וכו'.  פרט אחד היה תמוה. ידעתי שהטקס נדחה מאתמול למחר.

נזכרתי בכך השבוע  ביום שלישי.  באתר ynet התפרסמה כתבה ראשית ובה תיאור מפורט כיצד בכל מקום העם כולו, ממטולה עד אילת, עצר בשעה 11:00  ל-5 דקות והזדהה עם הקמפיין למען שחרור 1000 מחבלים וגלעד שליט. בראש הידיעה, באותיות זעירות, נכתבה שעת הפרסום:  10:45 . עברה שעה והידיעה נעלמה.

 ד"ר  גדעון  ארליך, נגוהות

 

מאמין לרבנים

(בתגובה ל'לשמור על המערכת', גיליון 433)

מתוך רצונו של כבוד השר הרשקוביץ' להגן על מערכת המשפט, הוא פגע בכבודם של הרבנים שליט"א. תמהני, האם השר דיבר או פנה אל אחד הרבנים, לפני שהטיח בהם את האשמה, על שהם ממהרים להטיל ספק במשפט הראווה שנעשה לנשיא? לצערנו, פועלים נושאי המשרות השיפוטיות במדינה מתוך האג'נדה של "הכול שפיט": רבנים, שרים, אנשי צבא, פוליטיקאים - כולם מושחתים. והנה נפל לידיהם, כפרי בשל, תלונתו של כבוד הנשיא, האזרח הראשון במדינה על סחיטה. מתוך האג'נדה הזאת הם מסמנים, פעמים רבות, את המטרה ואחר-כך מוצאים ראיות.

רק בתוך המערכת המשפטית אין שחיתות. אין כוחנות, אין יצרים, לא אהבת שלמונים ולא גאווה. כולם שם טהורים ולא שָפיטים.

הריני לספר לכבוד השר שאצל רבים עדיין יש אמון ברבנים. ואם מוטלת על כף המאזניים אמינות השופטים הנ"ל, לעומת ההכרעה של הרבנים, להגן על שמו הטוב של הנשיא -  נוטה הכף דווקא אל הרבנים. הם אלו שעוסקים יום יום בהבנת דבר האלוקים והוא שהבטיח להם, שמתוך העיסוק הנ"ל, יתייצב עימם ויסייע להם בזמן הכרעת הדין.  

מרדכי לוין, ירושלים

 

צימוקים לפורים

תלונה: השכן מעיר את ילדיו בצעקות רמות ומחיאות כפיים, ואיננו יכולים לישון.

שאון מעורר.

מתכוון לצום למרות איסור הרופאים.

תענית הסתר.

משה טאו, רחובות