בשבע 437: מכתבים למערכת

קוראים כותבים

'בשבע' , כ"ה באדר ב תשע"א

שיכריזו, אז מה

השמאלנים וקטני האמונה שבמקומותינו מהלכים על כולנו אימים בזמן האחרון. אוי ואבוי, מורא גדול נפל עליהם. ועל מה הפחד הגדול הזה? יראים הם מהתקרבותו של חודש ספטמבר, שבו מתכננים הערבים להעביר החלטה בעצרת האו"ם להקמת מדינה פלשתינית בארץ שגבולותיה יחפפו בדיוק את קווי שביתת הנשק מ-1967, ושבירתה תהיה ירושלים.

אז כדי להרגיעם ולהשתיקם סופית, כדאי לספר להם שלפי תקנון הארגון הבינלאומי הזה, החלטות העצרת הכללית שלו הן בגדר המלצות בלבד ואין להן כלל מחויבות של ביצוע.

גם החלטת העצרת הזו משנת 1947 לחלוקתה של הארץ ולהקמת שתי מדינות בתחומה, לערבים וליהודים, הייתה לפי אותה גושפנקא תקנונית. כך שאילולא עשינו  בעצמנו את המעשה, והכרזנו ב- 1948 על הקמת מדינתנו, איש לא היה נוקף אז אצבע ומקימה בעבורנו.

יוסף בלכר, תל-אביב

צ'ק  בלי  כיסוי

(בתגובה למכתב למערכת 'מהפכה אמונית', גיליון 436) .

דומני כי לא פעם, למען מטרות פוליטיות, אנשי הכיפות הסרוגות מציבים בראש סולם הערכים את נושא ארץ ישראל, ומצניעים משום מה את תורת ישראל.

כך גם נוהגת 'מנהיגות יהודית', המעוניינת להרחיב את שורותיה לקהל החילוני והחרדי כדי לצבור כוח פוליטי, ומציגה את עצמה כמפלגה אמונית.

נכון שיש לשבור מחיצות בין דתיים לחילונים, אולם זאת כדי לקרבם לתורת ישראל, שארץ ישראל יונקת את כוחה ממנה. איחוד חילונים ודתיים רק כדי להגדיל את כוח המפלגה ממניעים פוליטיים למען שלטון אנשי ארץ ישראל השלמה, תחת המסווה 'אמוני', דומה לצ'ק בלי כיסוי. שהרי כדברי חז"ל: "ארץ ישראל בלי תורה היא כגוף בלי נשמה."

ציפי לידר, ירושלים

ומה עם פרס טורס?

מספר שעות לאחר הפיגוע הקטלני בירושלים, ובעיצומה  של  מתקפת  טילים על ישראל, הקדיש ערוץ 10 את התוכנית המרכזית שלו ל... הוצאותיו  של ראש הממשלה בנסיעותיו בעבר לחו"ל. נראה שמרוב להיטות לפגוע בנתניהו איבד הערוץ כל רגישות.

התחקיר היה ערבוב  של עובדות, רכילות ועריכה מגמתית. אך העיתונות בחרה לאמץ אותו ללא כל ביקורת.

יתר על כן, התנהגות התקשורת היא שיא הצביעות. פרס נסע שנים לחו"ל בהזמנת גופים שונים. ארגונים ואישים שונים תרמו וממשיכים לתרום כסף למוסדות על שמו, כמו 'מרכז פרס לשלום'. מעולם לא נשמעה קריאה בתקשורת לבדוק את מקורות המימון שלו, ואיך מימון זה השפיע על פעילותו הפוליטית.   

                                                אדוה נוה, שערי תקוה

 

צימוקים לשבת

פרשה חדשה לביבי.

כי טיסה.

 

בשר חתולים נתפס באטליז.

cats כל בשר.

משה טאו, רחובות