בשבע 440: מכתבים למערכת

קוראים כותבים בעניינים שעל סדר היום

בשבע , כ"ד בניסן תשע"א

היכונו להפיכה הבאה

בזמן אחרון נכתב הרבה על התהפוכות בעולם הערבי . בנימין נתניהו  אמר שרק אנחנו  אי מערבי בים המזרח התיכוני הסוער.  אבל לא כדאי להשלות את עצמנו.  כבר התפרסם, שאחרי הכרת מדינת 'פלשתין' באו"ם, מתכננים ערבי ישראל לארגן מרד אזרחי בדרישה להכיר באוטונומיה ערבית בתוך הקו הירוק.

בראש המרד יעמדו אינטלקטואלים ערבים שקיבלו השכלה בישראל. הם יתחילו בפעילות לא אלימה – תהלוכות של מאות אלפים, עצרות עד מיליון איש במרכז  תל אביב וירושלים ועוד. לצורך המרד ישתמשו בשיטת מהפיכת 'גוגל' של מצרים. אתרים ופייס-בוקים לצורך זה כבר קיימים.

יוסף מנדלביץ', ירושלים

טענה תמוהה                   

בכירים-לשעבר במערכת הביטחון דרשו לאחרונה להיענות לתנאים שהציב החמאס לשחרורו של גלעד שליט, וטענו כי  צה"ל יוכל להתמודד עם המחבלים שישוחררו.

  טענה זו תמוהה ביותר, שהרי ברור כי התמודדות זו תעלה בחייהם של חיילים רבים. יתרה מכך - הבכירים התעלמו מניסיון העבר, כמו, למשל, מהתוצאות המרות של עסקת טננבאום שלאחריה נרצחו עשרים ושבעה יהודים.  הבכירים הביטחוניים-לשעבר צריכים לדעת כי גם אם יטילו את כל כובד משקלם, לא יוכלו לשכנע או לסנוור את הציבור בצדקתה של טענה שגויה ומופרכת הסותרת את השכל הישר ואת הניסיון העגום. אין בנמצא שום נימוק בטחוני שיוכל להעלים או לטשטש את הסיכון הכרוך בשחרורם של למעלה מאלף מחבלים מסוכנים.

שמואל פישר, פתח תקווה

 

דמוקרטיה בכאילו  

הנאום שיישא נתניהו בפני שני בתי הקונגרס בארה"ב מוגדר כנראה כ'סודי ביותר'. אחרת קשה להבין את האיפול המוחלט על תוכנו, אפילו בפני שרי הממשלה. הנאום  יהיה כנראה בעל חשיבות מדינית רבה לעתיד ישראל. ולכן תמוה שחברי הקונגרס  בארה"ב ישמעו אותו לפני אזרחי ישראל, ואפילו  לפני השרים וחברי הכנסת. נתניהו אינו שליט יחיד הוא נבחר כראש מפלגה על סמך המצע שלה. ולכן כל תוכנית מדינית חייבת להיות נדונה קודם כל בממשלה ובכנסת. אם נתניהו רוצה לסטות ממצע המפלגה עליו להביא את תוכניתו לאישור מוסדות הליכוד, ואם  מדובר  בשינוי קיצוני עליו ללכת לבחירות חדשות על סמך תוכניתו החדשה. כך נוהגים בכל דמוקרטיה. הגיע הזמן להפסיק את הנוהג לפיו הנבחרים מצפצפים על האזרחים ומתעלמים מהבטחותיהם לפני הבחירות, כפי שנהגו רבין  בהסכם אוסלו, ושרון בהתנתקות.

אדוה נוה, שערי תקוה

חכם על הרופאים

על הציבור לתמוך במאבק הרופאים נגד האוצר שנוהג ברופאים בזלזול וחוסר תשומת לב.

המשא ומתן הקודם נמרח במשך שנים רבות וגם הפעם הרופאים נאלצים להתקוטט עם האוצר.

על הרופאים לא לוותר ולנקוט בשביתה ארוכה וממושכת ובלתי מתפשרת עד שהאוצר יבין שיש ללכת לקראתם ולהיענות לדרישותיהם. שהרי אם המשא ומתן היה מתנהל מול חברת החשמל, מקורות, או אחד הוועדים החזקים מאוד, הוא היה מסתיים תוך יממה.

כי האוצר הרי חכם על חלשים.

צביקה שטרוסברג, בני ברק