בשבע 442: מכתבים למערכת

קוראים כותבים על עניינים שעל סדר היום

בשבע , ח' באייר תשע"א

ואיפה שם שמים?

בטקסי יום הזיכרון לחיילי צה"ל האזנתי ברב קשב לנאומיהם של נשיא המדינה, ראש הממשלה, הרמטכ"ל ויו"ר הכנסת, ולפי מיטב זכרוני אף אחד מהם לא הזכיר שם שמים.

האמנם כל קיומנו כמדינה מובן מאליו? האם כל מלחמות ישראל הסתיימו בניצחוננו כדרך הטבע? האם כה רבי אונים ועוצמה אנו כיום, שכבר איננו זקוקים לסיעתא דשמיא?

משה בודק, חיפה

החלון חוזר

 להלן כמה מהטיעונים הצפויים של השמאל בעקבות הפיוס חמאס–פתח': שלום עושים עם אויבים; נפתח חלון הזדמנויות בלתי חוזרות; לא השכלנו להגיע להסכם עם פתח', קיבלנו את חמאס; חמאס מתמתנים סוף סוף, צריך לנצל את המומנטום; לו רק היינו ממשיכים את ההקפאה בחודשיים נוספים בלבד... צריך לנהל מו"מ עם חמאס, מחשש לגורלו של גלעד שליט; הכל קרה כי ביבי טס במחלקה ראשונה, ועוד עם אשתו.

אריק קרמר, ירושלים

רוצחי בן-לאדן לדין

כולם באופוריה על הריגתו של בן-לאדן אך לדעתי זהו פשע מלחמה: הרי ניתן היה במקום זאת לשבת אתו ליד שולחן משא ומתן. אפשר היה גם להציע לו הנהגה של ישות כלשהיא, ואם אין כזאת בנמצא, קיימת אפשרות  להקים יש מאין... כמו בכל תחום בטחוני ישנם מספר מומחים לכך בישראל.

חמורה מכל, לדעתי ,השמועה שגם בנו נהרג בפעולה. יש להעמיד את האחראים לכך לדין כפושעי מלחמה ולמנוע מהם להסתובב בכל מיני בירות אירופיות נאורות.

מיכאל פינסקי, ירושלים

קידום לקצין האלים

במהלך התכנסות בכפר מימון, כנגד ההתנתקות, הוקלט תת-ניצב  ניסו שחם ע"י כתב מתדרך את קצין מג"ב, ומכנה את המפגינים בכינויים שאין הנייר סובלם. הוא ייחל להם שיישרפו ותדרך את קצין מג"ב להכות את המפגינים דווקא בחלק התחתון של גופם. לו היו דברים כאלו נאמרים על כל אוכלוסייה אחרת במדינה, הערבית למשל, היה שחם עף מיד מתפקידו. אבל באווירת הטירוף ששררה בממשלה ובחלק הארי בתקשורת, הכל נסלח למען המטרה הקדושה של גירוש תושבי גוש קטיף. עם זאת, ניתן היה לצפות כי לאחר הביצוע 'המוצלח' של  הגירוש תחזור השפיות, ושחם ישוחרר מתפקידו. אולם שחם לא רק שהושאר, אלא קודם בדרגה ומונה לסגן מפקד מחוז ירושלים, ועתה למפקד מחוז ירושלים.

האם זהו הסמל שהמשטרה מתגאה בו? והיכן ארגוני זכויות האדם שהיו מרעשים שמיים וארץ לו היה מדובר בקבוצה אזרחית אחרת?

                                                       אדוה נוה

                                                    שערי תקוה