בשבע 443: מכתבים למערכת

קוראים כותבים

בשבע , ט"ו באייר תשע"א

שר האי-ביטחון

אהוד ברק, טיפוס זחוח ונהנתן, מטיל את חיתתו על ראש הממשלה.  "מה אתה מבין בכלל?! אני גאון! תשמע מה שאני אומר. לא צריך להיבהל. אני ואפסי עוד.

"הצעדה ביום הנכבה? אני לא אשם. המודיעין אשם".

אז אם ברק באמת כזה מין גאון, איך לא חשב בעצמו מה שכל ילד יודע ומבין באופן טבעי -  שצריך להיזהר מפני אויב שמצהיר השכם והערב שהוא ימחיש את 'זכות השיבה' של עמו ע"י צעדה של המוני אזרחים אל עבר מדינת ישראל.

וברק פישל. הזניח. לא חשב עד הסוף. חכם שכמוהו.

לא איכפת לו שצה"ל מבוזה, שחיילי צה"ל – הילדים שלנו – מבוזים ומושפלים עד עפר ע"י נשים צעקניות, נערים וילדים מיידי אבנים  תוך התקלסות בחיילים חמושים ברובים נצורים. ודגל  האויב מתנוסס בלעג על ג'יפ צבאי... איזו בושה! הלב ממש רותח מכעס.

להתרפס בפני האויב זו התגובה הכי ראויה  אליבא דברק.

 מי צריך כזה שר ביטחון?

לאה מורגנשטרן, ירושלים

            

אג'נדה כלל ישראלית

(בתגובה ל'אני לא כאן על תקן של דתי', גיליון 442)

ברצוני להגיב לדבריו של ניצן חן, יו"ר מועצת הכבלים והלווין, בראיון שהיה עמו בשבת שעברה.

 חן טוען ש"אני אישית לא הייתי רוצה פטרון פוליטי שיעשה העדפה מתקנת ויכניס כתבים רק בשל היותם דתיים".

החשיבה הזו בנויה על פרדיגמה של 'הפרדת הדת מהמדינה' (הזרה לרוח ישראל) ושכביכול ל'דתיים' ישנו אינטרס פוליטי צר של קידום אג'נדה סקטוריאלית.

ולא היא! הכנסת וקידום אנשי אמונה לתוך מערכות התקשורת האלקטרונית, הכתובה והמשודרת אינה רק צו השעה, אלא היא הכרח חיוני לעתידה של מדינת ישראל.

האם ישראל תהיה מדינת כל אזרחיה תוך קידום אג'נדה פוסט-מודרנית וליברלית הדואגת לאויבי ישראל, או שישראל תהיה מדינה יהודית אותנטית המקרינה לעולם כולו מוסר וצדק ישראליים מקוריים.

דבר שני, לא שמעתי את ניצן חן טוען כך כשהשמאל בעשרות השנים האחרונות קידם בצורה בוטה ודורסנית את אנשיו במערכות התקשורת השונות תוך חסימת כל כוח חברתי אחר המאיים על תפישת עולמו והשקפותיו.

טוב יהיה אם ניצן חן, ועוד אנשי מעמד בציבור הדתי לאומי יראו את השבת האמונה הישראלית למערכות המדינה כצורך חיוני וצו השעה לטובת המדינה.

אהד שגב, יבנה

                                                          

ויתור גורר ויתור                                

מדוע הפך השנה יום הנכבה לאירוע המוני ואלפי פלשתינים צעדו לעבר גבולות ישראל?  הסיבה לכך היא שבכל שאר הנושאים מדינת ישראל כבר ויתרה על עקרונותיה. ממשלות ישראל כבר הסכימו למדינה פלשתינית וכבר הסכימו לנסיגה לגבולות 67' עם 'חילופי שטחים',  וכבר הסכימו לנסיגה מהשכונות הערביות של ירושלים,  וכבר הסכימו לעקירת עשרות יישובים יהודיים ולגירוש מאה אלף יהודים מבתיהם ומאדמתם. הדבר היחיד שנותר הוא ההתנגדות ל'זכות השיבה', ואת זה הערבים רוצים להשיג עכשיו. מסתבר כי הוויתורים הרבים רק עודדו את התוקפנות הערבית וכל ויתור שישראל עושה מסמן את הקו שממנו תתחיל הנסיגה הבאה.

               שמואל פישר, פתח-תקוה

 

בדרך נס

שנינו: לית מילי דלא רמיזי באורייתא.

דוק ותמצא: דוד המלך ,ע"ה, ידע גם ידע פרק בהלכות מינוי קציני משטרה בכירים: "אך כל הבל, כל אדם ניצב סלה" (תהילים לט, ו).

אמור מעתה: תנאי מקדים ובל יעבור להיות ניצב הוא להיות - אדם.

למרבה הצער והבושה הופרה משוואה זו עם מינויו של קצין גס רוח בוטה ואלים לתפקיד רם ונישא ודווקא במחוז ירושלים.

אני תוהה לדעת אם קצין זה מכיר בניסו...

משה טאו, רחובות