בשבע 444: לנתניהו אין גבולות

בראיון ברדיו אמר צחי הנגבי כי הוא מאמץ את נאומו של נתניהו מול שני בתי הקונגרס "מילה במילה" וש"זה בדיוק אנחנו"

ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) , כ"ב באייר תשע"א

בראיון ברדיו אמר צחי הנגבי כי הוא מאמץ את נאומו של נתניהו מול שני בתי הקונגרס "מילה במילה" וש"זה בדיוק אנחנו", קרי: קדימה. כן, בקדימה אומרים שנתניהו חצה את הקווים!

בשקט בשקט מפלגת הליכוד נכבשה ע"י דן מרידור, ומצע הבחירות הבא שלה זהה לחלוטין לזה של ביילין ושל שלום עכשיו. גם הם מדברים כבר שנים על "שמירת גושים" והפקרת יישובים לשליטה ערבית, גבולות 67' פחות או יותר.

רה"מ נתניהו, אשר נבחר על מצע הפוך משל קדימה שקבע כי לא תוקם מדינה ערבית ממערב לירדן, מצהיר שוב ושוב בשנתיים האחרונות כי יעשה את ההיפך הגמור ממה שהבטיח ומאשר בגינו נבחר.

יאמרו האומרים: זה ממילא לא מציאותי, הרי אין פרטנר ערבי והם לא יתפשרו. לאלו אני מבקש לומר: כל מה ששרון ואולמרט אמרו שיעשו וחשבנו שזה לא מעשי - הם בסוף עשו או ניסו לעשות.

מלבד זאת, אין להקל ראש בחילול השם הגדול שבדרכו החדשה של נתניהו. הארץ היא שלנו, ארץ אבותינו – הוא מכריז, ושניה אחר כך אומר: אבל נוותר עליה! הארץ הזו אינה שייכת לו, אין לו רשות למסור אותה לידיים זרות. זו ארץ אבותינו, של הדורות שהיו ושל הדורות שיהיו. אין לו רשות אפילו רק לומר כי ימסור אותה.

למרות שיש מי שמאמין שהכל תרגיל, אני מבקש להתריע: צריך לקחת את הדברים כפשוטם, ממש כשם שבוחריו לקחו את הדברים שאמר לפני שנתיים כפשוטם בהבטיחו שישמור על ארץ ישראל.

לדאבוננו הרב נתניהו נשבר ונחלש. זהו תהליך מתמשך שהוא החל בו במסירת חברון, בחתימה על הסכם וואי, בתמיכתו בממשלה ובכנסת בגירוש וחורבן חבל קטיף, בהקפאת הבניה בירושלים וביו"ש, בהריסת אלפי בתים, בהכרזה על 2 מדינות וכעת בהצהירו כי ימצא "פתרון יצירתי" בירושלים ויפקיר לידי שלטון ערבי יישובים יהודיים.

רה"מ נתניהו הינו בעל כריזמה וכושר דיבור, אבל תוכן דבריו ומעשיו חמורים מאוד. כיום כבר כולנו יודעים שלא ניתן להישען עליו ושהוא משנה את משנתו משעה לשעה. כבר הוכח שאין לנתניהו גבולות וצריך להאמין לו. הוא כבר שם. הוא לא פה.

יש לחשוב כעת מה עושים הלאה, ותשועה ברוב יועץ. על כן בכוונתי לכנס את חברי הכנסת שמצופה מהם כי ייאותו להישיר מבט למראה, יכירו במציאות החדשה שהביא אותנו אליה ראש ממשלת ישראל ויו"ר הליכוד, ולהתמודד באופן אמיתי עם האמת. אני קורא למי שעודנו מאמין שחובתנו לשמור על ארץ ישראל, הן מפני זכותנו עליה והן מסיבות ביטחוניות, לשרים ולחברי הכנסת של הליכוד: אלקין, דנון, לוין, חוטובלי, כחלון, אדלשטיין, יעלון, בגין, ארדן, פיניאן, נס, אקוניס, גמליאל, קרא, רגב וריבלין, לחברי הכנסת של האיחוד הלאומי והבית היהודי אריאל, אלדד, בן-ארי, אורלב, הרשקוביץ ואורבך, לשבת יחדיו ולחשוב בצורה ישרה ויצירתית על המשך הדרך מבלי לרמות את עצמנו. נשב יחד עם ח"כים נוספים, עם ראשי מועצות ביו"ש, ונדון על ההתמודדות עם המצב החדש בו ראש הממשלה יו"ר הליכוד מודיע כי יעביר יישובים יהודיים לידי שלטון ערבי.

עם זאת חשוב להתעודד, להתחזק ולזכור שב-16 השנים האחרונות כיהנו כראשי ממשלה: נתניהו, ברק, שרון, אולמרט וכעת שוב נתניהו. שלא בטובתם התווספו 350 אלף יהודים נוספים לתושבי מזרחה של ירושלים ויישובי יו"ש, חרף גירושם של עשרת אלפים מגוש קטיף. כיום מתגוררים בחבלי קודש אלו 650 אלף יהודים. בעוד 3 שנים יתגוררו בהם כ- 800 אלף. ברגע זה נבנים שם 5000 יח"ד. נתניהו חוצה גבולות אבל ד' הוא אשר מציב גבולות עמים והוא המציב גבול אלמנה.