בשבע 445: קופץ לאומן

אלבומו המקפיץ של איציק אשל עוסק בגאולה, בארץ ישראל וברבי נחמן מברסלב עם הרבה נשמה וקצב

אמציה האיתן , כ"ט באייר תשע"א

'איציק אשל עם אוסף להיטים קצבי'

אם אתם מחפשים משהו שיעזור לכם להירדם בלילות החום, זה הזמן לעבור לעמוד אחר בעיתון. היום מתארח במדור אוסף להיטים קצבי, כזה שיכול לעזור להתעורר בבוקר או להקפיץ את החבר'ה במסיבה. מי שאחראי לאלבום הזה הוא איציק אשל, היוצר של הלהיט 'זה לא ממני, רק מהשם', שנכנס לקלאסיקה של מאזיני דידי הררי, לאו דווקא אלה שכיפה לראשם. את אשל פגשנו עוד לפני שנים, כשליווה את עובדיה חממה בשיר הנצחי 'אנא בכוח', ומאז הוא מופיע כזמר עצמאי.

תרשו לי להתחיל דווקא בביקורת, אבל אני מבטיח שמיד אחריה יגיעו המילים הטובות, כדי שניפרד בטעם טוב. זה אולי חיצוני, אבל אסור לזלזל בעטיפה של האלבום ובחוברת המצורפת. אני מנחש שאת התמונה שבקדמת האלבום לקחו מהצילומים לאלבום הקודם, אבל זה לא מפריע לי. מה שלא אהבתי הוא חוסר הסדר בשירים ובמילים, תופעה שמבלבלת את המאזין שרוצה גם לקרוא את המילים. השיר החמישי מופיע בסוף והמילים של השיר האחרון לא נמצאות כלל. בנוסף לזה, חסרו לי פרטים חשובים כמו כותבי השירים, המלחין, המעבד וכדומה.

עד כאן פינת הביקורת הקטנונית, ומכאן לדברים החשובים באמת – השירים.

איציק אשל שר מכל הלב, על האמונה, על החיים בצל האמונה ועל רבי נחמן מברסלב. בקצב גבוה, עם ליווי מושקע ועם הרבה נשמה הוא מחזק את מי שמאמין, ממליץ על ארץ ישראל ומשבח את ה"רבי של הגאולה" – רבי נחמן, שתופס חלק מכובד ברפרטואר של אשל. שלושה שירים באלבום מהללים את הנסיעה לאומן, מפצירים ברבנו שיוביל אותנו אל הגאולה, ומספרים לנו על הזכות הגדולה שזכינו ברבי כזה.

אהבתי במיוחד את השיר 'אם אין אני לי מי לי', שעוסק באדם המתבגר המנסה להבין את מקומו ותפקידו בעולם. למרות הטקסט המעט מורכב, השיר מוגש בצורה קצבית וקליטה והפזמון נתפס אצל המאזין בקלות רבה.

שיר חשוב שהתקבל אצלי בברכה הוא 'בר יוחאי, נמשחת אשריך'. זה המקורי במנגינה הידועה, ובביצוע קלאסי מוצלח וחשוב. כאן אגלה לכם סוד שאותו לא תוכלו לדעת מהחוברת המצורפת (טוב די, כבר דיברנו על זה) מי שמצטרף לשירה יחד עם איציק הוא האח הצעיר אבישי, שגם הוא מושך ידו בזמרה, ובקרוב בע"ה נשמע גם אותו באלבום סולו ראשון.

seret@etrog.tv