בשבע 447: בין נהג מונית לד"ר

ד"ר איל ניר, מרצה באוניברסיטת בן גוריון, קרא בפרופיל הפייסבוק שלו לחברים לבוא לעזור לו "לשבור את המפרקת של משתתפי ריקוד הדגלים"

קוראים כותבים , י"ד בסיון תשע"א

בין נהג מונית לד"ר

ד"ר איל ניר, מרצה באוניברסיטת בן גוריון, קרא בפרופיל הפייסבוק שלו לחברים לבוא ולעזור לו "לשבור את המפרקת של משתתפי ריקוד הדגלים". בתגובה למחאות הרבות  שנשמעו והקריאות לפיטוריו הודיעה אוניברסיטת בן גוריון כי  "להתבטאות מעוררת הסלידה אין קשר למוסד בו הוא מלמד, כשם שלהתבטאות פוליטית של נהג מונית אין כל קשר לחברת המוניות  בה הוא עובד". תגובה זו מתעלמת מהסמכות האקדמית וההשפעה שיש למרצה, גם אם ההסתה לרצח לא נעשתה במסגרת עבודתו. 

 לא קשה לתאר מה היה  קורה אם רב במוסד כלשהו היה מפרסם קריאה  לבוא ולשבור את המפרקת של אנשי השמאל הקיצוני. מה שמוגדר כהתבטאות פוליטית במסגרת  חופש הביטוי של  מרצה באוניברסיטה היה הופך להסתה חמורה לרצח כשמדובר ברב. 

 אדוה נוה , שערי תקוה

                                         

  • בקליק  אחד

  אין ספק שהפייסבוק הוכיח את עצמו ככלי יעיל ומהיר, וזמין ביותר לציבור הרחב, לארגון עצומות ומחאות צרכניות. עיין ערך מחאת הקוטג': בתוך יום אחד רשתות השיווק הורידו את המחירים, ומעֵבר לכך הנושא זכה לתהודה תקשורתית רחבה, ועלה לסדר היום הציבורי.

  נכון שחלק מהמרכולים, ובעיקר רשתות השיווק הגדולות, שיצאו במבצעי הנחות, ניצלו את ההוזלה לקמפיין ציבורי להגדלת היקף המכירות והעלאת ריווחיותן. שיהיה. אבל הציבור יוצא נשכר.

  אני מקווה שהציבור ינצל את הכלי המצוין הזה להרחבת המחאות הצרכניות, ובא לכלכלת ישראל גואל.

                                            ציפי  לידר, ירושלים

צימוקים לשבת

· איחולי הצלחה וברכות למנתח ישראלי פורץ דרך בתחום המיניסקוס.

ברכת הבֶּרֶך.

·  חזאי מטרואולוגי בטלוויזיה.

מתאר אוויר.

משה טאו, רחובות