בשבע 447: דוידי לגדולים

המופע החדש של אודי דוידי מכוון לקהל מבוגר יותר ופחות 'דוסי' * ולמרות שלקח להם זמן להתחמם, בסוף נרשמה התלהבות

עפרה לקס , י"ד בסיון תשע"א

'בן אהוב' - אודי דוידי, סיבוב הופעות

קחו ציפור דרור, שימו אותה באקווריום דגים ואמרו לה לעוף. מה קיבלתם?

עכשיו קחו את אודי דוידי, שימו על במה של מטר על מטר, אותה הוא יחלוק עם חבורת הנגנים שלו, הציבו מולו קהל בן 30 פלוס (וגם כאלה שהם פלוס פלוס) שיושב סביב שולחנות ערוכים. כוונו אליו אור מסנוור במיוחד ומה תקבלו?

אז ככה. אודי דוידי פתח בסיבוב הופעות עם שירים מן האלבום החדש, והרבה שירים מאלבומים קודמים, מול קהל שלא תמיד יודע להבחין בכלל בין השניים. זהו מין ניסיון לפרוץ לתודעה של הציבור כללי יותר וגם מבוגר יותר. ההסבר הרשמי שלו לכך מאשים את גיל 40 שהוא כבר מתחיל לראות מעבר לפינה, של הרחוב הבא, כמובן...

המופע הראשון בסבב התקיים השבוע בפאב ג'מס בפתח תקווה, פאב כשר ומוכר מאוד בסצינת הבילויים הציוניים-דתיים בעיר ובסביבתה. כל המקומות כמעט הוזמנו מראש, ואוישו כמעט כולם על ידי בני המגזר, אבל עם זאת, עדיין לא הקהל הטריוויאלי. ההמשך, ב'צוללת הצהובה' וב'רידינג' יהיה מאתגר יותר, אז טוב שהוא התחיל כאן.

ומה היה לנו? בהתחלה קיבלנו אודי דוידי מהוסס ומגשש. הוא שר וקצת סיפר אבל לא מספיק זרם. זה לא כמו דוידי המוכר.

דווקא לקראת הסוף נראה שמשהו השתחרר בו, והוא תפס אומץ, למרות שעדת הישישים שמולו לא צורחת בטירוף ובעל פה את מילות השירים, וגם לא יוצאת בריקודים.

בשלב הזה דוידי התחיל לעשות קסמים והאווירה בג'מס החלה להתחמם. ההופעה הסתיימה בשיא שבו הקהל שאג את הפזמון, מחא כפיים בהתלהבות ואפילו שרק! (פוי, איזה חינוך).

הסוף מעיד על מה שהיה יכול להיות בהתחלה וקצת חבל שהייתה דרך ארוכה עד השיא. מצד שני, זה טבעו של שיא, שהדרך אליו ארוכה... מצד שלישי, אולי זה כך בפעם הראשונה, ומצד רביעי, העיקר שהיה כיף.

השורה התחתונה ברורה: דוידי יכול לעשות את זה גם מול קהל אחר, שיושב כמעט עליו, שותה בירה, טוחן נקניקיות ומגיע מעולם שונה משלו. הסיפורים שלו, שקישרו בין השירים, נסובו על המשימות הביתיות, ועל כך שהוא רודף אחרי מבצעי הוזלה ובין לבין הוא השחיל משפט על אביחי לוי הי"ד ועל הרב מרדכי אליהו ועל האימיול. הסיפורים המתוכננים וגם אלה שפחות, היו מתוקים והביאו עולמות אחרים, פשוטים ונטולי פוזה, אל איזור המרכז השבע ושומר הפאסון.

לשיר ולהופיע דוידי יודע (למרות שכדאי מאוד להרחיב את שפת הגוף ולרכוש כמה תנועות נוספות). השירים מן האלבום החדש שהבליחו אל הערב הבטיחו עוד מהקצב ומהאופטימיות המוכרת של דוידי, בניהם 'עוד אחכה' למשיח כמובן, 'בן אהוב' שיצא כסינגל אל הרדיו והושמע רבות, 'ערב טוב תל אביב' על פערי הגישות בחברה הישראלית, עליהם בדיוק דוידי מבקש לגשר עכשיו.

אז אפילו אם בהופעות אחרות האנרגיה זורמת יותר בחופשיות וכאן דוידי נאלץ להתאמץ, בשאלה איפה הסיפוק גדול יותר עבור הזמר, הייתי מהמרת על יום ראשון בג'מס. אתם מוזמנים לנסות בעצמכם ולראות אודי דוידי שאליו התרגלתם ובכל זאת קצת אחר.

ofralax@gmail.com