בשבע 447: שבוע הספר - מהדורה שנייה

ירידי שבוע הספר הפכו מזמן למסורת. יש מי שמתגעגע דווקא למשהו פחות מסחרי ולחוויית הספרים הישנים של פעם

שמואל אדלמן , י"ד בסיון תשע"א

ירידי שבוע הספר הפכו מזמן למסורת. מול גודש הספרים המבריקים והחדשים יש מי שמתגעגע דווקא למשהו פחות מסחרי ולחוויית הספרים הישנים של פעם. גיתית ואבינועם הרש מירושלים החליטו לעשות מעשה ולקיים שבוע ספר אלטרנטיבי בשכונת נחלאות בירושלים.

"הרעיון עלה לפני קצת יותר משנתיים", מספר גיתית, "ניקיתי את ארון הספרים שלי בבית הוריי לקראת פסח, ותוך כדי סידור המדפים הנחתי בשקית כמות נאה של ספרים אשר ידעתי בוודאות שלא אפתח אותם, תוך מחשבה למכור לחנות ספרים יד שנייה.

"לאחר מספר שבועות עלה במוחי הרעיון לקיים יריד ספרים יד שנייה לקראת שבוע הספר . זוהי הפעם השלישית בו נערך האירוע".

אבינועם מתאר את החוויה: "אחרי שאספנו ספרים ישנים עם ריחות של פעם מכל מיני אנשים טובים באמצע הדרך, אנחנו הולכים למכור אותם במחיר סמלי שנע בין 5 ל10 שקלים שנתרמים למטרות טובות".  כמובן שמקומה של המוזיקה לא נפקד ופרוסות אבטיח מעשירות את האווירה. "לא תמצאו אצלנו נציגויות להוצאות הספרים המסחריות, אנחנו מאמנים שספרים נותנים וקונים באהבה או לא קונים בכלל", מצהירים השניים.

רבקה בר חן, שמארגנת את האירוע עם אבינועם וגיתית, אף נידבה את ביתה בנחלאות: "יש משהו מרגש למצוא ספר ששנים חיפשתי בחנויות ופתאום מצאתי אותו ביריד שנה שעברה", היא מספרת. "לכל ספר יש את הסיפור שלו, את הקיפולים והסימונים שלו, את החתימות של בעליו הקודמים, וזה מרתק הרבה יותר לדמיין את מה שכבר עבר על הספר עד שהוא הגיע אלי". אבינועם וגיתית  מזמינים אתכם להביא ספרים במהלך השבוע לבית של רבקה וכן בערב עצמו,  במידה ובעלי הספרים גרים בירושלים הם אף ישתדלו לאסוף את הספרים מביתכם.

ולמי שמחפש גם ניחוח של אגדה במיזם נגלה כי אבינועם הגיע בשנה שעברה לסקר את האירוע מטעם nrg , ומאז חייו השתנו "באתי בגלל הספרים, נשארתי בגלל גיתית. שם הכרנו לראשונה וברוך ה' עכשיו אנחנו נשואים ועושים יחד את היריד".

לפרטים על האירוע שייערך ביום חמישי הבא (כ"א סיון) ניתן לשלוח מייל ל:sfarim2@gmail.com