בשבע 447: תרבות יהודית לכוווולם

רשת הדוכנים 'דברי שיר' השיקה השבוע (ב') חנות ייחודית למוזיקה וספרות יהודית בקומה השלישית של קניון התחנה המרכזית בירושלים.

חגית רוטנברג , י"ד בסיון תשע"א

 משווקים תרבות באמונה. רן שריד ומיכאל לב מעניקים תעודה לאודי דוידי

רשת הדוכנים 'דברי שיר' השיקה השבוע (ב') חנות ייחודית למוזיקה וספרות יהודית בקומה השלישית של קניון התחנה המרכזית בירושלים. במקום הושקעו מאות אלפי שקלים והוא כולל גם פינות מוזיקה וקריאה, במטרה להוות מרכז תרבותי אלטרנטיבי לציבור הדתי.

באירוע השתתפו רבים ממובילי התרבות בארץ. מיד לאחר קביעת המזוזה בידי הרב שמואל אליהו, רכשו רבים מהמשתתפים את מוצרי החנות במחירי שבוע הספר. בין הקונים היו דובי איכנוולד מנכ"ל "ידיעות ספרים", וחברת הכנסת ציפי חוטובלי שלא הסתירה את העובדה שהיא לקוחה קבועה של הדוכנים. בשלב הנאומים הכריז חבר הכנסת אורי אורבך, שספריו מככבים בחנות: "כל מהפכה של תרבות מתחילה בקהל שקונה אותה. מי יודע, אולי הקמתם היום את סטימצקי הדתי".

רן שריד ומיכאל לב, מנהלי הרשת, העניקו תעודות כבוד לכעשרים מובילי תרבות יהודית: סופרים, שדרנים וחברות הפצה. הזמר אודי דוידי, שהיה בין מקבלי התעודות, סיפר כמה מענג אותו לשווק את המוזיקה שלו "דרך חברה מאמינה, שעושה ימים כלילות כדי שכל בית בישראל יצרוך תרבות כשרה ואיכותית".

את הטקס הנחה איש התקשורת ידידיה מאיר, שאמר: "מעולם לא ראיתי טקס השקת של חנות שהדבר האחרון שמדברים עליו זה כסף. הערב הנעתם קדימה את גלגלי מהפכת התקשורת והתרבות היהודית".