בשבע 448: מכתבים למערכת

קוראים כותבים על עניינים שעל סדר היום

בשבע , כ"א בסיון תשע"א

 

להעניש את האמריקנים

התעלמותו של ראש הממשלה מהיחס המחפיר והמתנכר של הנשיא אובמה לעניינו של יונתן פולארד אומר דרשני.

לא מתקבל על הדעת, שלאחר בקשתם הרשמית הגלויה של בנימין נתניהו ואף הנשיא פרס מהנשיא האמריקני לשחרר את אסיר ציון, הם לא זכו לאיזושהי תשובה והתייחסות כלשהי. זה פוגע, מעליב, וגם משפיל. לא רק את מנהיגינו אישית, אלא גם אותנו את עצמנו.

לפיכך כנראה, שללא צעדי מחאה מעשיים וחריפים  של ממשלת ישראל כנגד האמריקנים, שום דבר כבר לא יוציאם מהתנכרותם והתעלמותם המוחלטת בנושא הזה.

צעד מחאתי ראשון שכזה אפשר למשל להתחיל בהחרמת הנשף המסורתי שעורכת שגרירות ארה"ב בתאריך ה-4 ביולי, לקראת חג העצמאות של ארצות-הברית. לכך יש להוסיף הפגנה רבת משתתפים באותו ערב ליד בית השגריר בהרצליה, שם נערכים מדי שנה הנשפים הללו.

לאחר מכן יש לנקוט בצעדים נוספים ואף להחריפם, כי המשך המצב הקיים הוא ביזיון והשפלה נמשכת ומתמדת למעמדנו העצמאי והריבוני.

יוסף בלכר, תל-אביב

רק באחדות תיוושע המפד"ל

לרבים כל כך כואב ונמאס לראות את נציגינו המעטים כל כך, נאבקים כל כך. הלא אנשים אחים אנחנו: אחים למטרה, לאידיאל ולצרה. האם לא נדע להתאחד, גם על פי תהום בלתי מוצדקת? האם יצר המחלוקת של קורח ירקד לעולם, ודווקא בינינו?

אנא מכם, מיצאו פתרונות. הלא למחלוקת ממונית ניתן ללכת לדין תורה ואפשר גם להיות מחובר ולרוץ בשני ראשים.

האם אין אנו חשים שאין שעת כושר גדולה מזו להוביל את עמנו ומדינתנו מבחינה ערכית, לאומית ביטחונית וכלכלית? בנפשנו הדבר.

אליעזר דוד, ירושלים

קופת השרצים של 'דוסינט'

(בתגובה למדור 'בשבע עיניים', גיליון 446)

גם אנו מנפגעי האתר 'דוסינט'. ביחד עם שותף הוצאתי את התקליטור 'שלום לך אורחת' בעמל רב ובהוצאות כספיות גדולות. השקענו הרבה כדי להוציא מוצר מקצועי נקי ומרהיב לילדי ישראל. כיסוי ההוצאות והרווח הכספי (אם בכלל ישנו...) מתקבלים באמצעות קנית התקליטור. אם מספיק אנשים קונים נוצרת אפשרות להוציא תקליטור נוסף.

גם התקליטור 'שלום לך אורחת' נמצא  באתר 'דוסינט' והוא מוצע שם להורדה, ואכן כ-700 ויותר אנשים הורידו אותו. 

 כמה אירוני שבאתר הזה מופיע הכיתוב: "הסרט הועלה במאמצים רבים על מנת שלא תחטאו ולא תרעו בשדות זרים. אז אנא מכם הכרת הטוב! נא להגיב בשביל לקבל כוח להמשיך להעלות בשבילכם עוד סרטים מסוג זה".

הבנתם? מי שאמור לקבל הכרת הטוב, כוח ותשלום כדי להמשיך להוציא מוצרים טובים זה לא אנחנו היוצרים, אלא האתר שלקח את היצירות שלנו ומוכר אותן חינם לכל דורש באצטלה של כשרות. גם התגובות באתר מלאות תודה לאתר, מה שנקרא: הגונב מגנב –פטור...

אני פונה למי שהוטעה והוריד 'שלום לך אורחת' בלי לדעת שזה גזל, להתקשר אלי לטלפון:  0528-304535

 

תמר קירשנבוים,   חשמונאים