בשבע 450: מכתבים למערכת

קוראי בשבע , ה' בתמוז תשע"א

אפליה מקוממת

במקום שהפרקליטות והמשטרה יפנו את מאמציהם בהתגברות על כוחות הפשע ומכת תאונות הדרכים הקטלניות, הם העדיפו לאחרונה להיטפל דווקא לרבנים ולמורי הלכה דתיים. לאלה, שכל פשעם וחטאתם מתרכזים בהבעת דעה על ספר מסוים, שדן במצוות והלכות תורניות שונות.

 אילו זה היה קורה באחת מקהילות היהודים בניכר, היינו כולנו נעמדים על רגלינו האחוריות וטוענים כנגד שזוהי אנטישמיות שלטונית מקומית לשמה;  ברם, אצלנו שאני. כאן הדבר מותר ואף מומלץ ומקובל.

מצד שני, עוכרי מערכות ישראל, מגדפי ומנאצי חיילי צה"ל, אקדמאים ואנשי רוח שונים שמסיתים לפגוע פיזית במתנחלים – בכל אלה לא  נוגעים וגם לא מעיזים  לגעת.

אם אין זו אפליה. אפליה מהי? 

יוסף בלכר, תל-אביב

התנהגות מבזה

ההתנפלות של איתמר בן גביר ונעם פדרמן על השר יעקב נאמן במערת המכפלה היא חילול השם גדול. השניים, המגדירים עצמם כיהודים דתיים, שכחו כי בית תפילה אינו מקום להפגנות פוליטיות. על אחת  כמה וכמה כאשר מדובר במערת המכפלה. האם אינם יודעים כי "כל המלבין פני חברו ברבים מעלה עליו הכתוב כאילו שפך דמים"? ההתנפלות שלהם על  אדם מבוגר וגדול מהם בחוכמה ומעמד מביישות את הציבור כולו. התנהגותם גרמה נזק אדיר למאבק נגד חקירות הרבנים וציירה את המפגינים כולם בדמותם של בן גביר ונאמן. אני מכירה רבים שלא הגיעו להפגנה דווקא בגלל ההתפרעות המבישה.

אין לי ציפיות רבות מבן גביר ופדרמן, אך נשאלת השאלה: איפה מנהיגי הציבור. מדוע לא שמענו הודעות גינוי מאישי ציבור ורבנים העומדים בראש המאבק?

אדוה נוה.שערי תקוה

לא רק לשליט, גם לנו זכות לחיות

בעת גשם כל טיפה מסוימת הנופלת ממרום אולי לא תפגע בנו, אך בטוח שעשרות טיפות כן ירטיבו אותנו. כל מחבל מסוים מהאלף שמשפחת שליט דורשת לשחרר אולי לא ירצח יהודי, אבל בטוח ששחרור אלף מחבלים הוא רצח בדם קר של עשרות יהודים. את משפחת שליט הפכו לטאבו. האם מי שמבין ללבה של משפחת שליט יבין גם ללבה של משפחה שברוב צערה תהפוך ברמזורי תל אביב כל אדום לירוק כדי להשיג כבד להשתלה בבן המשפחה? 

כל אחד ואחד מהיהודים בארץ הוא, בני משפחתו או בני עמו עלולים להירצח חלילה בידי משוחררי עסקת שליט-ברגותי, אם תיעשה. צריך להבין לליבו של כל יהודי שפועל נגד עסקת האימים של שחרור המחבלים ובעד זכות החיים שלו ושל כולנו.

ד"ר  גדעון  ארליך, נגוהות 

צימוקים לשבת

קיבל חנינה יומיים לפני חתונתו.חתן עם הקלה.

עפרה שטראוס: אני שמחה ומפרגנת לצרכנים.גיל האמידה. משה טאו, רחובות