בשבע 450: יניב בן משיח

יניב בן משיח, זמר ויוצר. בעקבות דיסק חדש שיצא בקרוב

עפרה לקס , ה' בתמוז תשע"א

"מלאכי שמיים שרים/ שני עולמות נקשרים/ בדרך אל האושר באים/ להינשא הלילה". השיר הזה, המנון החתונות של יניב בן משיח, נתן לו את הדחיפה הגדולה אל חיקו של הציבור הרחב. בן משיח, אוטוטו בן 32, הוא בעל ותק של 15 שנים על הבמה. הוא עשה דרך ארוכה בשמחות משפחתיות ובחתונות, ולפני שנים אחדות החל להקליט אלבומים ולצאת בהופעות. לאחרונה הוא הוציא דיסק הופעה חיה - אותה ביצע בחורף האחרון בהיכל התרבות בתל אביב. כעת הוא מבשל דיסק חדש, שממנו כבר יצאו כמה סינגלים, ועוד אחד בדרך.

מה אתה מרגיש כשאתה על הבמה?

"אני מנותק מכל הדברים מסביב, אני מתחבר אל הנפש של זה ששומע אותי. אני מחובר לקהל ברמות מטורפות ומחובר למילים. המילים שלי מדברות מאוד על היומיום של הבן אדם - לתת לו תקווה ולהעלות לו חיוך על הפנים. לראות את החתן והכלה שמחים באמת ולראות אנשים שמגיעים אליך ואומרים 'אתה נותן לי את החיוך'. אין דבר טוב מזה".

מה גרם לך להחליט לצאת להופעות?

"עם השנים וההופעות בחתונות, צברתי לי קהל של מעריצים שבא לשמוע אותי בכל הארץ ובעולם, ואנשים התחילו לבקש ממני שאקליט דיסקים עם שירים משלי ואחר כך שאופיע. כך הוצאתי לפני שש שנים את 'לך בורא עולם' עם הבלדה השקטה 'להינשא הלילה'. התחלנו להופיע בכל מיני היכלי תרבות בכל הארץ ובחורף האחרון עשינו את היכל התרבות בתל אביב".

למה משמעותי עבורך שהקהל הכללי יכיר אותך?

"אני זמר שמנסה לחבר בין כולם. אני שר מוסיקת נשמה ואני רוצה שהיא תיגע בכל אחד, לא משנה אם הוא דתי או חילוני. להופעה בהיכל התרבות בתל אביב הגיע 50 אחוז מן הקהל עם עגילים וקעקועים. שמרנו על כללי הצניעות והם כיבדו את זה, וכולם שרו ושמחו ביחד. עבור זמר - אין יותר טוב מזה".

אתה עובד היום על דיסק חדש.

"נכון. יהיו בו 14 שירים, לחמישה מהם כתבתי את המילים והלחן. העבודה על הדיסק עוד נמשכת אבל כבר שחררתי מתוכו סינגל ראשון: 'אתה האבא, אני הילד'. בעוד כמה שבועות אשחרר שיר נוסף שכתב ליאור נרקיס, 'אחי היקר'. אני חושב שהשיר יזעזע את המדינה במובן הטוב של המילה. הוא מדבר על אהבת חינם וחיזוק של האח לעמוד מול הרע. כשקיבלתי אותו בכיתי מרוב שמחה".

אתה עובד עם כנרים מטורקיה. מדוע, בעצם?

"במוסיקה הים-תיכונית, מי שרוצה להשמיע כינור בצבע ים תיכוני אותנטי, צריך את הכנרים התורכיים. נסענו לשם והקלטנו 20 כנרים, אצל חבר טוב שפעם גר פה ויש לו שם אולפן הקלטות".

בן משיח לא סגור על שמו של הדיסק החדש, אם כי נראה לו שהוא ילך על 'אחי היקר'. עוד בקיץ הזה הוא מתכוון להופיע במתחם הרכבת הישן בירושלים ובקיסריה, ומאחל לדיסק החדש שלו "שכל עם ישראל יקבל אותו באהבה, וכל תינוק וילד ידעו לשיר כל מילה ממנו".

ofralax@gmail.com