בשבע 451: חופש ביטוי סלקטיבי

אירגוני זכויות האדם הכריזו שיָגֵנו על המפרים את 'חוק החרם' ברגל גסה, בזכות חופש הביטוי. האומנם?

ציפי לידר , י"ב בתמוז תשע"א

חופש ביטוי סלקטיבי

לא סוד הוא שאירגוני זכויות האדם הם ארגוני שמאל לכל דבר, ועובדים בשירותם. רוצים עוד הוכחה? קבלו את החדשה הטרייה.

אירגוני זכויות האדם הכריזו שיָגֵנו על המפרים את 'חוק החרם' ברגל גסה, בזכות חופש הביטוי. האומנם? מדוע לא הגנו, בשֵם עיקרון זה, על הרבנים ליאור ויוסף שהועמדו לחקירת המשטרה על 'הסכמה' לחיבור תורני? היכן הם היו אז? מדוע לא נשמע קולם? האם, הרשו לי לנחש, הסיבה היא שייכותם למחנה הלא נכון במפה הפוליטית.

  ציפי  לידר, ירושלים

 

אין תקנה לפרקליטות

(בתגובה למאמרו של משה פייגלין 'דרושה: תורת חיים לאומית', גיליון 450)

פייגלין צריך להבין שהפרקליטות לא תשתנה, וההיסטוריה שלה מלמדת שאין לה תקנה במתכונתה הנוכחית. ההנחיה "סור מרע" לפני כל סוג של "עשה טוב", כבר מזמן לא היתה כה קריטית. בנקודת הזמן הזאת, אין לדון בשום אופן במה שצריך להיות אם וכאשר, אלא להתמקד במאבק בה. הימין חייב להחלישה ע"י חבירה לכל גורם שמוכן להתעמת איתה, ולא חשוב מה המוטיבציה שלו לעשות זאת. מלחמה על כבוד התורה עומדת בראש העילות הלגיטימיות לצורך זה.

אילה רוטשילד, רחובות

 

לזכור את עמונה

הסרטון שמשווה בין מעשי הנאצים לבין מעשי היס"מ בעמונה הוא השוואה אסורה. אולם, סרטון זה מאפשר לציבור להיזכר באותם מעשי אכזריות קשים ששוטרי מג"ב ביצעו בעמונה לפני למעלה מחמש שנים.

אז התרחש ביישוב עמונה פוגרום המוני. אלפי שוטרים היכו באכזריות, בברוטליות וללא כל הצדקה מבוגרים ובני נוער רבים.

ההכאה השיטתית והאכזרית, ניפוץ הגולגולות של בני הנוער והפגיעה הגסה בנערות צעירות הם מעשים שראוי שיעלו לדיון ציבורי מחודש. מצער שמעשים קשים אלה לא זכו עד עתה לחקירה. מערכת המשפט בישראל לא יזמה כל חקירה והעמדה לדין של השוטרים האלימים ושל מי שנתן להם את ההוראה. מזעזע לחשוב כי היועץ המשפטי לממשלה או פרקליטות המדינה לא פתחו עד עתה בחקירה נמרצת כנגד השוטרים המכים במטרה למצות עמם את הדין.

                                      שמואל פישר, פתח-תקוה

צימוקים לשבת

  • נמלטה מהארץ בשל חשד שווא.

ברחה לבטלה.

  •  צנח בלתי מאויש הושמד בגבול הצפון.

חוסל מדין רוחף...

  • סוכן שחקניות כדורסל הביא ארצה שחקנית בגובה 202 ס"מ.

העלה ארוכה.

משה טאו, רחובות