בשבע 455: יוצאים קבוע

סיור משותף של האיחוד הלאומי והבית היהודי בגוש עציון לפתרון מצוקת הדיור

חזקי עזרא , י"א באב תשע"א

חברי האיחוד הלאומי והבית היהודי קיימו אתמול (רביעי) סיור משותף בגוש עציון וחברון על רקע מצוקת הדיור ביו"ש.
חברי הכנסת עמדו על הסיוע שיכול לצמוח ביהודה ושומרון לפתרון המצוקה בכל הארץ כולה. הסיור הוא המשך של ישיבות משותפות שנערכו בחודשים האחרונים לקראת הקמתה של מפלגה מאוחדת בבחירות הקרובות.

הסיור החל בגבעת הדגן המשקיף על הבניה הערבית הבלתי-חוקית באזור, כשבמקביל קיימת הקפאה מוחלטת בצד היהודי.

ראש מועצת אפרת, עודד רביבי, הצהיר בסיור כי "אפרת לא תהפוך למגרון", כלשונו. “חשבנו שאנחנו על קרקע בטוחה, אך לצערי בית המשפט העליון חושב אחרת. בסופו של דבר אנחנו מנסים לנהל את המאבק דרך חברי הכנסת והשרים כדי שהתשובה של המדינה תהיה נכונה ולא נמצא את עצמנו במצב של מגרון".

רביבי הוסיף, “לצערי, האכיפה כלפי היהודים נעשית ביד קשה בזמן שהערבים בונים שכונה שלמה ללא כל הפרעה. יש מאות ואלפי יחידות דיור שמוכנות לשיווק מיידי ללא ועדות, ומחכות לחתימה של שר הביטחון. אם ברק צריך עט אני מוכן להגיע לתל אביב ולהביא לו".

יו"ר הבית היהודי, השר דניאל הרשקוביץ, אמר כי יש אינטרסים משותפים לשתי המפלגות והסיור היום הוא חלק מקידום האחדות במחנה. "יש כאן הרבה מקומות עם אישורי בניה וחלוקה למגרשים. היום כשיש מצוקת דיור זה הזדמנות לבנות. מצד אחד לפתור את מצוקת הדיור ומצד שני לבנות בארץ ישראל, יש לי שיח עם ראש הממשלה ואני מקווה שהדבר ייפתר".

יו"ר האיחוד הלאומי, ח"כ יעקב (כצלה) כץ סיפר על מו"מ עם ראש הממשלה בנימין נתניהו, "אמרתי מספר פעמים לנתניהו שאם לא יחדש את הבניה ביהודה ושומרון אנחנו לא ניכנס לממשלה. יש כאן אלפי יחידות דיור שניתן לבנות אותן לעם ישראל ובמיוחד כשיש מצוקת דיור לכלל אזרחי ישראל, אין ספק שבניה ביו"ש תביא לירידת מחירים בכל הארץ".
 חברי הכנסת של האיחוד הלאומי והבית היהודי סיירו גם בכרמי צור, חברון בתל רומידה, האתר הארכיאולוגי חלקות נחלת שלמה, בית העלמין האשכנזי .