בשבע 456: מכתבים למערכת

קוראים כותבים על עניינים שעל סדר היום

בשבע , י"ח באב תשע"א

 

כששרה מקבלת כותרות חיוביות

נדהמתי מהתערבותה הבוטה של הגב' שרה נתניהו למניעת החזרתן למולדתן של עובדת לא חוקית ובתה בת ה-4. שרה נתניהו אינה אזרחית רגילה והתערבותה היא ניצול מעמדה כאשת ראש הממשלה לשינוי החלטה שהתקבלה באחד ממשרדי הממשלה. היום זו התערבות למען ילדה קטנה ומחר - למען מטרות פוליטיות. התקשורת התוקפת אותה על מעורבותה בניהול לשכת ראש הממשלה הייתה צריכה לצאת  ראשונה נגד התערבותה, גם אם היא למען מטרה איתה היא מזדהה.

 אדוה נוה, שערי תקוה

 

דרך ארץ, גם לסורים

לאחרונה נשמעים לא מעט גילויי שמחה מקרב אנ"ש על כך שהנשיא הסורי טובח בעמו: "איזה יופי, פחות ערבית בעולם", "שיהיה בהצלחה לשני הצדדים"! תצילנה אוזני כל שומע, יתחמץ לבבי בקרבי בשומעי דיבורים כגון אלו. אמרו חכמינו: דרך ארץ קדמה לתורה. היהודי הוא אדם לפני שהוא יהודי, ומחויב הוא למוסר האוניברסלי לפני הכול. כמה מנוכר הוא מערכי התורה מי מביע שמחה כשצלם אלוקים נטבח בחוצות ואין מושיע.

 ד"ר יאיר האס, אלעד

 

הנוער הדתי בסיכון מתוקצב 

(בתגובה לידיעה: 'דרישה לתקצוב ממשלתי לנוער בסיכון מהמגזר')

בידיעה על תקצוב ממשלתי לנוער בסיכון מהמגזר הדתי-לאומי נטען כי משרד הרווחה אינו מקצה תקציב מיוחד לטיפול בנוער דתי-לאומי בסיכון.

משרד הרווחה מקצה 135 מיליון שקלים לשנה לתוכנית הלאומית לילדים ונוער בסיכון, מתוכם 108 מיליון ליישובים המשתתפים בתוכנית. התוכנית פועלת גם ביישובים דתיים לאומיים (כגון, מ.א. מטה בנימין) ונותנת מענה גם לילדים ונוער דתי-לאומי בסיכון ביישובים נוספים בארץ.

במסגרת התוכנית הלאומית לילדים ולנוער בסיכון, בהובלת משרד הרווחה והשירותים החברתיים, מופעל זו השנה השנייה, פרויקט "מתחברים לנוער בחופים" המיועד למנוע היווצרות מצבי סיכון בקרב בני נוער המבלים בחופי הכנרת ואילת בחופשות. משרד הרווחה מתקצב את פרויקט "חופים" בכנרת,  המיועד ומותאם לנוער הדתי לאומי, בכחצי מיליון שקלים בשנה.

במסגרת הפרויקט הנ"ל, הוקם, מופעל ומתוקצב כאמור, ע"י משרד הרווחה המאהל "האוהל היהודי" אליו פונים בני הנוער הדתי –לאומי  ולא כפי שמצוין בכתבה.

רוני מלקאי, דוברת משרד הרווחה    

  • צימוקים לשבת

קפה מגורען מישראל זכה במדליה באירופה.

הועלה על נס.

 שוטרים חילצו גבר שהוכה ע"י אישתו.

ניצל מחיבוט הגבר.

משה טאו, רחובות