בשבע 460: השוויון הסלקטיבי של ח"כ טיבי

ציפי לידר על השוויון הסלקטיבי של ח"כ טיבי, ד"ר רחל טסה על משחקים במחבואים וד"ר גדעון ארליך על מה שמאחורי הצעדות.

תגיות: אחמד טיבי
קוראים כותבים, בשבע , ט"ז באלול תשע"א

השוויון הסלקטיבי של ח"כ טיבי
ח"כ אחמד טיבי נלחם למען עקרון השוויון. איך זה – טען בלהט בראיון בגלי צה"ל – רק הערבים, ולא היהודים, עוברים בדיקות ביטחוניות משפילות? הוא מוכן, הצהיר כלוחם צדק, תוך התעלמות ממציאות הטרור, שיהיו בדיקות שוויוניות לכל כמו בספרד.

מה דעתו אפוא של הח"כ האידיאליסט להתחיל בשוויון בטריטוריה שלו? מדוע ערבים מתהלכים כאזרחים חופשיים לכל דבר במדינת היהודים, ואילו יהודי כי ייקלע לאזור ערבי צפוי ללינץ' ולסכנת מוות? אלא שלא סוד הוא כי טיבי כדרכו רואה רק את חצי הכוס הפלשתינית. אז מה אם מפַגע ערבי עלול, חלילה, לפוץ מטוס ישראלי על נוסעיו? מה שווים חייהם של מאות נוסעים לעומת 'כבוד' של אזרח ערבי אחד, אליבא אדון טיבי? העיקר יחי השוויון, החד צדדי כמובן.

ציפי  לידר ירושלים

 

משחקים במחבואים

בגיליון 458 הדר ליפשיץ כותב: "נטען כדוגמה, כי הקרן החדשה מממנת את פעילות התנועה בנושא החינוך הדתי. אין זו אמת". להלן ציטוט (מתורגם מאנגלית) מתוך רשימת מקבלי המימון מהקרן לישראל חדשה. כתוב שם מפורשות ש"חינוך דתי מתקדם" הוא אחת ממטרות התקצוב של נאמני תורה ועבודה:

"נאמני תודה ועבודה: הארגון הליברלי אורתודוקסי המוביל שמקדם מחויבות לדמוקרטיה ושלטון החוק, חינוך דתי מתקדם, התנגדות להגמוניה החרדית בסוגיות דתיות, צדק חברתי וזכויות נשים".

הרשימה המלאה, באנגלית, נמצאת באתר הקרן: http://www.nif.org/issue-areas/grantees#All

בפיקחותם, רשימת הארגונים הממומנים על ידם איננה מופיעה כלל באתר בעברית.

ולעניין שם הקרן: כל מי שנכנס לאתר יכול לראות שהקרן נקראת New Israel Fund, ובעברית: הקרן לישראל חדשה. כלומר, מדינה חדשה, מדינת כל אזרחיה. הקרן כמובן איננה חדשה, והתרגום המשובש בא בכוונת מכוון: כדי להסתיר את המטרה האמיתית שלהם.

ד"ר רחל טסה, ירושלים

 

מאחורי הצעדות
מספרים לנו שלרגל הכרזת עצמאות למדינת אש"ף יצעדו המוני ערבים ליישובי היהודים. לא מוסבר למה הם יצעדו ליישובים. אנחנו הרי לא צעדנו לכפרים ערביים בעת הכרזת עצמאותנו. נראה שאהוד ברק לא חושש מצעדות שכאלה אלא יוזם ומעודד אותן. 

צה"ל הודיע שיש תיאום עם הצבא האש"פי לצעדות. צה"ל הודיע חד משמעית שאם תהיינה צעדות לכיוון יישובי היהודים על התושבים היהודיים להסתגר בבתים, בעוד שהערבים יורשו לשרוף ולהשחית את מטעי היהודים ורכושם, גם בתוך היישובים והבתים: "כל עוד הערבים לא פוגעים גופנית ביהודים וביהודיות".

הודעות כאלה הן עידוד הערבים לצעוד. סביר שהדבר יגרום לכמה עשרות משפחות פוגל, אך ברק יסביר שכל האשמה היא במתנחלי יצהר, בת-עין וקרית ארבע שהפריעו לצעדות הערבים והכריחו את צה"ל לרכז כוחות להשלטת הסדר שם. 

הכל מתוכנן להגברת הפאניקה והברחת היהודים מערבה כאשר, כפי שצופה ד"ר ניצה כהנא, צה"ל בהנחית ברק יודיע על עזיבת יהודה ושומרון תוך יומיים. ברק עשה כבר תעלול נטישה דומה כדי להכריח את משפחות אנשי צד"ל לברוח בלי צורך לדאוג להם. 

ד"ר גדעון ארליך, נגוהות