בשבע 462: סליחה דוט קום

בקבוצה 'צעירים למען ירושלים' חברים סטודנטים וצעירים דתיים וחילונים, ששמו להם למטרה להדק את הקשר בין הישראלים לירושלים.

שמואל אדלמן, בשבע , א' בתשרי תשע"ב

בקבוצה 'צעירים למען ירושלים' חברים סטודנטים וצעירים דתיים וחילונים, בעלי השקפות פוליטיות שונות, ששמו להם למטרה להדק את הקשר בין הישראלים לירושלים. הקבוצה עוסקת בחיזוק הקשר לאתרי המורשת שבעיר כמו הר הזיתים, עיר דוד והעיר העתיקה, וכמו כן פועלת לחיזוק השכונות המקיפות את מרכז הבירה. "אנחנו אוהבים את ירושלים", אומרים חברי הקבוצה, "חיים בה ורוצים לראות אותה פורחת ומשגשגת. פעילותנו נועדה לחשוף שוב את יופיה של ירושלים לציבור הרחב". כך למשל, לא מזמן נערך סיור מקיף באתרים היסטוריים בירושלים בהדרכתה של אשת התקשורת צופית גרנט. הסיור השאיר רושם עמוק על המשתתפים. בעקבות הסיור כתב אחד המשתתפים על קיר הקבוצה בפייסבוק: "בשנה הבאה עלינו לטובה בכל יום שישי בארוחת שבת אני מתחייב להזכיר את ירושלים ולספר סיפורים הקשורים אליה".

לקראת הימים הנוראים הוחלט על רעיון נוסף לחיזוק הקשר לירושלים. הואיל וחלק גדול מתושבי ישראל, כולל אלו שגרים בירושלים, לא מגיע לכותל, יש לדאוג להביא את הכותל אליהם הביתה, כפי שמסבירה לנו הילה זיסברג, חברת הקבוצה: "מכיוון שהחגים מתקרבים וצעירים רבים מבלים זמן ניכר בפייסבוק, יצרנו אפליקציה שתאפשר לשלוח בקשת סליחה אל הכותל. ניתן לפרסם את הבקשה על הקיר הווירטואלי או לשלוח פתק אלינו. ההזדמנות לבקש סליחה ולהטמין את הרשימה של מבקשי הסליחה בכותל המערבי היא הזדמנות מצוינת להתחבר לעיר".

פתקים רבים כבר החלו לזרום ברשת אל הקבוצה. הבקשות לא נשארות וירטואליות בלבד. אחת ליומיים הן מודפסות על נייר ומועברות אל בין אבני הכותל. בקבוצה מבהירים כי הם אינם מסתכלים בתוכן הפתקים, אך מתגובות הגולשים ניתן ללמוד כי חלק מהם מבקשים סליחה על מעשים שעשו וחלק משתמשים בשירות הזה כדי לבקש שבקשת המחילה שלהם ממי שהם פגעו בו תתקבל. בקבוצת 'צעירים למען ירושלים' מבטיחים להמשיך ולהעביר פתקים לכותל עד יום כיפור.