בשבע 462: אשר נרצח פעמיים

אשר נרצח פעמיים, סוס טרויאני מנורווגיה וצימוקים לחג.

קוראים כותבים, בשבע , א' בתשרי תשע"ב

אשר נרצח פעמיים

קשה להבין את התעקשותם הראשונית של המשטרה והצבא במשך יותר מ-36 שעות על כך שאשר פלמר ובנו יהונתן בן השנה הי"ד מתו בתאונת דרכים. הנחישות לא לבדוק אפילו את האפשרות שהיה זה פיגוע, למרות עדויות על יידוי אבנים מאסיבי לעבר המכונית, למרות ששמשת המכונית היתה מנופצת ולמרות שאקדחו האישי של אשר נגנב, מעידה כי לכוחות הביטחון היתה מטרה להעלים את העובדה שהיה זה פיגוע.

בהתנהגותם חסרת הרגישות ובהתעקשות המיותרת על נתיחת הגופה גרמו כוחות הביטחון סבל מיותר למשפחה שאיבדה אב ובן בפיגוע דווקא בשעתה הקשה ביותר. לא רק זאת, הם פגעו בזכרו ובשמו הטוב של אשר, ובעצם רצחו אותו פעמיים, על ידי הפיכתו לנהג לא זהיר שגרם למותו שלו וחמור מכך למות בנו.

דפוס זה מזכיר את המקרה שבו הזדרזה המשטרה להודיע, רבע שעה אחרי מציאת גופתו של הרב טלבי ליד רבבה, כי הוא התאבד. זאת למרות ממצאים בשטח שהצביעו על אפשרות לרצח. רק לאחר סערה פרלמנטרית ומאבק של המשפחה התנצלה המשטרה והודתה כי הנושא עדיין נחקר.

אדוה נוה, שערי תקווה         

סוס טרויאני מנורווגיה

אדריכלי אוסלו נוהגים להיפגש מדי שנה בחודש ספטמבר ולחגוג את 'הסכם העקרונות' שנחתם באוסלו בספטמבר 93' ואת 'הסכם הביניים' שנחתם בספטמבר 95'. יש להניח כי השנה הם לא יחגגו. הסכם אוסלו, אחת התרמיות הפוליטיות הגדולות של המאה העשרים הגיע הפעם לסוף דרכו. במשך השנים ניצלו הפלשתינים את הפתיון וסחטו את הלימון הישראלי עד תומו: ברק נתן להם בקמפ-דיוויד 92 אחוזים משטחי יהודה ושומרון ואולמרט עוד הוסיף עליהם. כך איבדה ישראל את קלפי המיקוח שלה והפלשתינים קיבלו אדמה וסמכויות ללא כל תמורה.

אולם, כל הוויתורים המפליגים לא עזרו, שהרי הדברים היו ברורים מתחילתם. המנהיג הפלשתיני פייסל חוסייני, אמר זאת במפורש: "הסכם אוסלו הוא הסוס הטרויאני שבעזרתו אנו מטעים את היהודים לחשוב שנעשה איתם שלום" (פייסל חוסייני, העיתון המצרי 'אל-ערבי', 24.6.2001). אולם אדריכלי אוסלו אטמו את אוזניהם ועצמו את עיניהם - הם לא ניסו לחמוק ממלכודת הפתאים. עכשיו רוצים הפלשתינים להמשיך את המלחמה נגד ישראל ולמרר את חיי תושביה מתוך עמדות הכוח ומתוך היכולות המשפטיות והצבאיות של מדינה.

האם לא הגיעה כבר השעה שאדריכלי אוסלו יודו בשגיאתם ההיסטורית?

שמואל פישר, פתח תקווה

 

  • צימוקים לחג

# קמפיין של משרד הקליטה: להחזיר ישראלים רבים ככל האפשר לארץ.

כיווץ גלויות.

 

# רזה בחמישים ק"ג: "אני נהנה כל יום יותר ויותר".

שביעות רזון.

משה טאו, רחובות