בשבע 463: מחיר החופש

הורים רבים עוד לא מצאו פתרון עבור ילדיהם לימי החופשה שבין יום הכיפורים לסוכות

שמואל אדלמן , ח' בתשרי תשע"ב

הורים רבים עוד לא מצאו פתרון עבור ילדיהם לימי החופשה שבין יום הכיפורים לסוכות, אשר הוספו למערך החופשות על חשבון קיצור החופש הגדול. יש מי שמגייס את הסבתות, אחרים נותנים למחשב להיות השמרטף או מוצאים פתרונות יצירתיים אחרים. ניסים, בעל סטודיו לעיצוב המעסיק מספר עובדים, אומר: "ימי החופשה הם ימי משק בלי חשק, ההורים דואגים לילדים וממהרים לצאת מוקדם מהמשרד".

ההורים שותפים לתחושה זו. "כל יום חופשה של הילדים דורש ממני התארגנות ארוכה מראש", מספרת יערה ישורון, אם לארבעה. "צריך לדאוג לכל ילד - איפה המסגרת שלו, מתי היא נגמרת, מי ייקח אותו הביתה. אני אוהבת את ילדיי מאוד, והייתי רוצה להיות איתם כמה שיותר, אך המציאות מורכבת יותר. צריך להבין שיש גם מעסיק שלא אוהב היעדרויות. אף אחד לא יכול לקחת חודשיים חופש בחופש הגדול, כי לא יהיה לו לאן לחזור".

יערה סבורה שדווקא קל יותר למצוא פתרון לשלושת הימים שלפני סוכות מאשר לעוד כמה ימי חופשה בקיץ. לפני כשלוש שנים היא הפיצה עצומה אינטרנטית לאחר שבימי חופשת הפסח מצאה את עצמה תרה אחרי פתרונות לילדיה במקביל לעבודתה.

"העצומה תפחה במהירות מפתיעה", היא מספרת, "וביחד התחלנו לעבוד על איזון בין חופשות הילדים וההורים". הבנו שהמציאות היא שכמעט הכרחי שיהיו שני הורים מפרנסים, וימי החופשה השנתיים מתפרשים על פני 12 ימים בלבד, בשעה שלילדים יש כמעט ארבעה חודשי חופשה שנתיים. הילדים נפגעים מחוסר נוכחות הורית מספקת, ממעבר בין שמרטף אחד למשנהו ומהיעדר של חופשה משפחתית איכותית, וכל זאת רק כדי שההורים יוכלו להמשיך להחזיק במשרות שלהם".

התארגנות ההורים הובילה להקמת עמותת 'הורים עובדים לשינוי' ששמה לה למטרה להעמיק את המעורבות ההורית בחינוך ילדי ישראל.

בעמותה, המורכבת מהורים ממגוון המגזרים, מציעים שלושה רעיונות מרכזיים: ארגן לוח החופשות הקיים באופן אחר; יצירת מסגרות משלימות על ידי מורים או מדריכים. "בכיתות היסודי ניתן לתת מערכת מאווררת, או סוג של קייטנה בתוך בית הספר, אבל אין שום צורך או היגיון בניתוק הילד מחבריו למשך חודשיים שלמים, ועוד בחופשים הארוכים במהלך השנה"; והעלאת מספר ימי החופשה שניתנים לעובד בחוק ימי עבודה ומנוחה.

"הצלחנו לשנות את לוח החופשות בישראל", אומרת יערה, "עוד קצת עבודה, ונצליח לגרום לשינוי להיות עמוק ומשמעותי יותר".