בשבע 463: מכתבים למערכת

קוראים כותבים

בשבע , ח' בתשרי תשע"ב

פקידי צה"ל

פקידי צה"ל מזהירים אותנו: "פקידי האוצר יישבו בוועדת החקירה הבאה", בגלל קיצוץ בתקציב הביטחון. בצה"ל אין אבטלה סמויה, יש בו אבטלה גלויה. כל מי שמשרת במילואים רואה את הבזבוז והאבטלה של פקידי צה"ל, שלא היו בחייהם תחת אש, וירי של תותחים הם שמעו אך ורק בקולנוע.

לצה"ל אין מספיק כסף ליחידות הלוחמות, אבל יש לו די והותר להחזיק את פקידי צה"ל שהם כ-80 אחוזים מאנשי הקבע, ואם נוסיף את פקידי משרד הביטחון ומשלחות הרכש בחו"ל, ואת רבבות הגמלאים שיצאו לפנסיה מלאה כבר בגיל 40, אזי מדובר בשחיתות של ממש. אבל לפקידי צה"ל קל יותר לקצץ בציוד של היחידות הלוחמות, מאשר לקצץ בשומן של פקידי העורף.

בוועדת החקירה הבאה, יישבו "פקידי צה"ל" שהעדיפו לקצץ בציוד ללוחמים ולא קיצצו מאומה במשכורות לפקידים בטלנים, שחלקם גם לובש מדים בעורף.

חיים יואבי רבינוביץ, תל אביב

 

אפליה משפטית

למעשה ההרס של שלושת הבתים במגרון התלווה הפעם דבר חמור. פרקליטות המדינה הפרה באופן בוטה את הנוהל שהתגבש בשנים האחרונות ולפיו חובה ליידע את מזכירות הממשלה לפני כל הריסה. סביר להניח שהודעה כזאת היתה מאפשרת לממשלה למנוע את הרס הבתים. בכך עקפה הפרקליטות את הממשלה ומנעה ממנה ליישם את מדיניותה.

בנוסף לכך, נוקטת המערכת המשפטית בפעולות שיש בהן כדי לערער את אחיזת היהודים בקרקע, גם אם מדובר באדמות המעובדות כבר שנים ארוכות. יוזמה זו מעודדת פלשתינים לפנות בטענות שווא לבג"ץ ולטעון לבעלות על הקרקע.

מסתבר שהמערכת היחידה בממשל הישראלי שאין עליה בקרה כלשהי היא המערכת המשפטית. רק במצב דברים כזה יכול בג"ץ לנקוט מדיניות מפלה ולהחליט כי בתים של יהודים ייהרסו ואילו בתים של פלשתינים שנבנו באופן לא חוקי, ואף מהווים סכנה ביטחונית, יישארו על כנם.

בג"ץ מיישם את מדיניותו כאילו שאין ממשלה ואין כנסת. האם אפשר לקבל סוג כזה של פעילות?

שמואל פישר, פתח תקווה   

 

תג המחיר שלנו

ככל שעוצמת הגינוי ל'תג מחיר' גדולה יותר, מתגברת בקרבי הזעקה: היכן הגינוי, ובעקבותיו הפעולות הנדרשות, למחיר הנורא, מחיר שאין לשאתו, מחיר ללא תג, שאנו משלמים יום יום ושעה שעה. המחיר שאמהות כמו פועה פלמר משלמות באצילות ובכוחות נפש שאין לשער את מקורם.

והעולם וחלקים רבים בעם עוברים לסדר היום. ואין צער אמהות בוכיות מנת חלקם.

אריק קרמר, ירושלים