בשבע 465: קוראים כותבים

כולם רבנים מטעם? | יותר חשמל, יותר עמלות | ממשיך לחתור

בשבע , כ"ט בתשרי תשע"ב


לפיכך, לא ייתכן שיום יומיים לאחר מכן יודיע הנשיא בכל כלי התקשורת שלמנהיג הערבי הסרבן והערמומי הזה "יש מדיניות רצינית, מקצועית ורוצה שלום"

ממשיך לחתור

הנשיא פרס חורג מסמכותו כאשר הוא מתערב חדשות לבקרים בצעדיה המדיניים-ביטחוניים של הממשלה. זהו תפקידם הרשמי והבלעדי של ראש-הממשלה ושריו. פעמים רבות דעותיו של הנשיא עומדות בניגוד לדעותיהם של חברי הממשלה, ופרסומן ברבים פוגע במעמדה הרציני של ישראל בעולם.

בייחוד בא הדבר לידי ביטוי לאחרונה, כששר החוץ ליברמן יצא בדברי התקפה חריפים על אבו-מאזן, אך הנשיא ביטלם כלאחר יד והפכם לחוכא ואיטלולא.

ברם, המציאות בשטח מצדיקה דווקא את שר החוץ שלנו, ומראה בעליל שאכן אין עם מי לדבר.

לפיכך, לא ייתכן שיום יומיים לאחר מכן יודיע הנשיא בכל כלי התקשורת שלמנהיג הערבי הסרבן והערמומי הזה "יש מדיניות רצינית, מקצועית ורוצה שלום" .

מישהו או משהו צריך לחסום את פעילותו של שמעון פרס בעניינים האלה, כדי שלא ניראה בעולם כמנהלים מדיניות קרקסית.

יוסף בלכר, תל-אביב

יותר חשמל, יותר עמלות

התנהלותה של חברת החשמל אומרת דרשני. מצד אחד החברה מעודדת חיסכון בצריכת החשמל. מצד שני, כשהצרכנים נענו לקריאה וחסכו בקיץ הנוח בשימוש במזגנים, היא השתמשה בעילה זו כתירוץ לעליית מחירים.

גם הסיבה המרכזית לייקור התעריפים הפעם, לטענת החברה, הפסקת אספקת הגז המצרי, אחרי העלייה החדה הקודמת בְּגינה במחירי החשמל, בשיעור של 9 אחוז, היא כבר בלתי רלוונטית, והעיתוי אפוא מפתיע. שכן, רק לאחרונה חודשה אספקת הגז לישראל.

 נראה שמדובר בתירוצים בלבד, וכי החברה זורה חול בעיני הציבור. לנוכח העלאת הפנסיה לעובדיה הנצחיים, כחברה בלתי מתייעלת, אין מנוס מן המסקנה שזו היא הסיבה האמיתית לעלייה החדה (14 אחוז בסך הכל) בתעריפים.

היכן הרשות הציבורית האמורה לפקח על המחירים?

ציפי  לידר, ירושלים          

 כולם רבנים מטעם?

(בתגובה למכתב למערכת, 'מרא דאתרא או רב מטעם', גיליון 464)

הרב  שאול  בר  אילן  במכתבו   מחלק  בין  'מרא  דאתרא' לבין 'רב  מטעם', ונותן  דוגמא  לרבנים  מטעם  באירופה שהיו  ממנים רב שהוא גם רופא לקהילה.  

עוד  הוא  שואל  האם  הרב הראשי לצה"ל, הרב רפי  פרץ, הינו  'מרא  דאתרא', או  רב  שנתמנה  ע"י  השלטונות.

רציתי  להעיר שתי הערות:

הראשונה,  גם הרמב"ם  היה  רופא...

השנייה, הרבנים  הראשים לישראל, רבני  הערים וכו' הינם  רבנים  שמתמנים  באמצעות  ועדות  שונות  ומשונות   ולאו  דווקא בידי הקהילה  או  ע"י  תלמידי  חכמים. האם כל רב כזה הינו מרא דאתרא או רב  מטעם?

 יעקב  בן   שלום  תל  אביב

 

  • צימוקים לשבת

· תובע חברה שמכרה כדורי הרזיה: לא ירד כלל במשקל אחרי שנתיים של שימוש.

כובדו - במקומו מונח...

· רק בישראל: בעל משרד שידוכים מצא כלה לאביו.

הבן יכיר לי.

משה טאו, רחובות