בשבע 466: קוראים כותבים

המבצעים המזהירים של צה"ל | הכל פוליטיקה | יפגינו הנערים לפנינו?


בשבע , ו' בחשון תשע"ב

המבצעים המזהירים של צה"ל

אזרחי ישראל עומדים נבוכים נוכח רפיסות התגובה של צה"ל עלמתקפת הטילים הנרחבת. תגובה זו מתבטאת בתקיפת "יעדי טרור" - שם קוד לתקיפתמבנים ריקים מאדם. מבוכה זאת נובעת מכך שרוב האזרחים אינם מודעים לכך שצה"לעוסק כבר שבוע במבצעים מזהירים נגד אויביה 'האמיתיים' של המדינה. מדי לילה פושטיםכוחות הביטחון באישון לילה ובהפתעה גמורה על מאחזים ושכונות ברחבי יהודה ושומרון, הורסיםבתים ומפנים משפחות מתנחלים מביתם בהפתעה גמורה.

כל הכבוד לצה"ל שיודע לזהות את האויב האמיתי. הרי ישעשרות אלפי מבנים לא חוקיים במדינה, בעיקר במגזר הלא יהודי, אבל רק בתי מתנחליםמהווים איום קיומי על מדינת ישראל. מבצעים אלו מחזירים את כוח ההתרעה שלצה"ל. כשחמאס צופה בתמונות ממבצעים אלו הוא מתחיל לחשוש מהנחישות ומן היכולתהמרשימה של צה"ל. עוד כמה מבצעים כאלו ואין ספק שירי הטילים ייחלש בהדרגה...

אדוה נוה, שערי תקוה

 

הכל פוליטיקה

עכשיו זה רשמי: אם חיפשתם הוכחה שהמחאה החברתית היא פוליטיתמובהקת, קַבלו אותה בדמות עו"ד אלדד יניב, ראש ארגון 'השמאל הלאומי' ומיוזמי המחאה ומוביליה, שהכריז לאחרונה על הקמת מפלגהבשם 'ארץ חדשה'.

ואם שאלתם, האם עיתוי חידוש ההפגנותעל יוקר המחייה ברחבי הארץ הוא מקרי? התשובה היא שלילית. אחרי שחרור גלעד שליט,שחיזק את מעמדו של ראש הממשלה בנימין נתניהו בדעת הקהל, ראשי המחאה מחפשים את כלהסיבות להפילו בהצבעה ברגליים, דרך ההפגנות כמובן, במסווה חברתי- כלכלי בשם מעמדהביניים. תשאלו את דפני ליף.

ציפי לידר, ירושלים

 

 יפגינו הנעריםלפנינו?

(בתגובה לידיעהבחדשות, גיליון 465)

בשבוע שעבר פורסמהידיעה תחת הכותרת "רבנים הזהירו את אלוף הפיקוד: פינוי גבעת אסף - קו אדום".בידיעה נכתב שאחד הרבנים הזהיר שאם המדינה תבצע גירוש והרס של גבעת אסף "גםהנוער שלנו יעבור קווים אדומים".

שתי הערות על הצהרהנחושה זאת.

ראשית, הצבא זוכר את הגירושמגוש קטיף. שם באמת נחצו כל הקווים האדומים. וזה אחרי עצרות תפילה והצהרות רבניםמובילים. הצבא כנראה זוכר שאז הרבנים האלה הושיטו יד של "האהבהתנצח". לכן האיומים האלה לא מפחידים את האלוף מזרחי, לא את אהוד ברק ואפילולא את ביבי.

שנית, ההוכחה לכךשהצהרות אלה הן מס שפתים בלבד היא שבונים על הנוער. ואיפה המבוגרים? איפה הרבניםשל הציונות הדתית שלמדו אצל הרב צבי יהודה על מסירות נפש למען ארץ ישראל? כל עודהרבנים האלה לא יהיו מוכנים בעצמם לחסום את הגישה לגבעת אסף ולהדוף בגופם אתהמהרסים – איש לא יחשיב את ההצהרות האלה כהזהרה אמיתית.

אם הדבר חשוב לכם,לכו להילחם בעצמכם על ארץ ישראל ולא על ידי נערים.

יוסף מנדלביץ,ירושלים