בשבע 466: פרק 9

ברקס מציל את המצב

הודיה בונן-אלק , ו' בחשון תשע"ב

תקציר הפרקים הקודמים: תמר, טלי, נדב ונעמהיוצאים למארב לילי במשק של יוסק'ה גולן. הגנבים מגיעים לדיר במשאית קטנה, אבל אזנעמה נלחצת ומשמיעה קול מאחורי השיחים...

"אני לא מוצאת את הפלאפון!" נעמהמלמלה בלחץ והפכה את כיסיה. הבטנו בה המומים. היא הסגירה אותנו.

נדב לא איבד את העשתונות. הוא שלח יד, מישש אתהאדמה בקדחתנות ותפס את המכשיר, שכנראה נפל מהכיס שלה. ראיתי אותו לוחץ במהירות עלחיוג מהיר. שיערתי שהוא פשוט מחייג לדוד ירמי בלי להמתין לתשובה. בטח הוא יבין לשםמה אנחנו מתקשרים ויגיע הכי מהר שהוא יכול.

בינתיים חמיד אמר משהו מהיר לשותף שלו, שהתקדםלעבר פתח הדיר והחל להתעסק עם קופסת פלסטיק שהיתה תלויה בגובה. ואז שמענו אותואומר בתקיפות: "מי שם?!".

הפנס שלו הלך והתקרב אלינו. אלומת האור ריקדהבחשיכה ואני עצמתי את עיניי בפחד. לא רציתי לדמיין מה יקרה כשהוא יגלה אותנומאחורי השיח. לא חשבתי שהמצב עלול להסתבך עד כדי כך, ובמקום לתפוס אותם, הם יתפסואותנו.

שמעתי את נשימותיה המתוחות של טלי. נעמה לאהעזה לזוז. אף אחד מאיתנו לא הוציא הגה.

עד שלפתע נשמעו נביחות רמות שהלכו והתקרבו.נביחות שזיהיתי היטב.

"ברקס", נעמה מלמלה בקול כמעט בלתינשמע, "הוא בדרך לכאן!"

***

את מה שקרה אחר כך אני זוכרת במעורפל. הכל קרהכל כך מהר. ברקס טס לאורך השביל, נובח ומחרחר, ואם הוא לא היה כלב הייתי אומרתשהוא פשוט רתח מכעס. חמיד והשותף נבהלו וניסו להיכנס לתוך המשאית, אבל זה היהמאוחר מדי. ברקס סגר בשיניו על מכנסי הג'ינס הארוכים של חמיד ולא נתן לו לזוז.חמיד קילל וניסה לבעוט בו, גם השותף שלו ניסה להיאבק, אבל יללות כאב שנשמעו הבהירולי היטב שברקס לא מוותר בקלות.

"זה הזמן להזעיק עזרה", נדב לחש לנוויכולתי להישבע שראיתי חיוך על פניו. הוא היה גאה בכלב שלו, שהגיח משום מקום כדילהציל אותנו.  

נעמה הדליקה את הפנס שלנו והחלה לרוץ. רצנואחריה, נזהרים שלא להיתקל בגרוטאות ובקרשים שהיו פזורים סביב. סובבתי את ראשילאחור ונתתי לטלי יד. "את בסדר?" שאלתי. דאגתי לה קצת. נשימתה התקצרהמהריצה הפרועה. "כן. מזל שברקס הגיע..."

לא האמנתי שאי פעם אחוש רגש חיובי כלפי ברקס,אבל הייתי חייבת להסכים איתה. הוא באמת הציל את המצב.

נדב נעצר כשהגענו לרחוב הראשי החשוך. הוא בדקשוב את הפלאפון. חיכתה לנו שם הודעה מדוד ירמי: "בדרך". "אוקיי",הוא אמר, מנסה לנתח במהירות את המצב, "זה טוב שברקס מעכב אותם שם, כך עד שאבאשלי יבוא הם לא יספיקו לברוח".

"הוא כבר כאן", אמרתי. הראשים שלכולם הסתובבו לכיוון שעליו הצבעתי. דוד ירמי, רציני ונחוש, יצא מהרכב שלו. "מעולה",נדב אמר ופתח את פיו כדי להסביר את השתלשלות העניינים. "נדבר אחר כך",דוד ירמי אמר בפנים חתומות, "בואו אחריי". מיהרנו אחריו בלב הולם.

כבר מרחוק הבחנו במאבק שהמשיך להתחולל ביןברקס לבין שני הגנבים. הם לא הבחינו בנו מתקרבים. דוד ירמי סימן לנו לחכות בצדושלף את האקדח שלו. "עצרו!" קולו הרעים. ברקס נבח בחוזקה כשדוד ירמי קראשוב: "לא לזוז! לשכב על הרצפה!"

 

המשך בפרק הבא