בשבע 472: סכנה לישראל

השר סער: "הקמת מדינה פלשתינית בשטחי יהודה ושומרון תהיה מהלך רב סכנות לישראל"

ניצן קידר - ערוץ 7 , י"ט בכסלו תשע"ב

שר החינוך גדעון סער אומר כי על ישראל לבדוק באופן אמיתי את הפגיעה שעלולה להיגרם לה בעקבות הקמת מדינה פלשתינית.

בטקס חנוכת מעונות לסטודנטים במרכז האוניברסיטאי אריאל אמר סער כי "ההתפתחויות באזור, ההתחזקות של האסלאם הרדיקלי בכל האזור, ההתנהלות החד-צדדית של הפלשתינים בזירה הבינלאומית והעמדות הפלשתיניות כלפי ישראל מחייבות היום את ישראל להציב סימני שאלה מעל הנכונות להקמת מדינה פלשתינית בשטחי יהודי ושומרון".

סער העריך כי הפלשתינים ינצלו הסכמה של הממשלה בירושלים להקמת מדינה, כדי לפגוע בישראל. "על פי המציאות הגלויה לעיני כל - הקמת מדינה פלשתינית בשטחי יהודי ושומרון תהיה מהלך רב סכנות לישראל. ברור לגמרי שזאת תהיה מקפצה להמשך הסכסוך עם ישראל מעמדות משופרות מבחינת הפלשתינים ומסוכנות מבחינתנו ולא מהלך שמטרתו לסיים את הסכסוך".

כדי להמחיש את דבריו הוסיף סער כי "ישראל קרובה למצב שהיא מוקפת בבסיסי טרור - בסיס אחד שהוקם בצפון בשנת 2000 אחרי הנסיגה מלבנון, בסיס שני הוקם ב-2005 בחבל עזה אחרי ההתנתקות ואנחנו כבר רואים שגם במרחב סיני מתחזקים ופועלים גורמי טרור. אסור להגיע למצב שגוש דן, שתל אביב, רמת גן, ראשון לציון, פתח תקווה, ירושלים יאוימו על ידי טילים מהשומרון, מיהודה ומבנימין".

סער קרא למצוא פתרון אחר לסכסוך הישראלי-פלשתיני, כזה שלא יביא לפגיעה במדינה: "ישראל לא תסכן את עתידה ואת ביטחונה עבור תפישות מופשטות, אשליות, שהן משאלות לב, שאין להן שום קשר למציאות על הקרקע. הגיע הזמן להתנתק מהתפישה שהשלום קשור לעקירת יהודים מבתיהם. צריך ללמוד לקחים לגבי שיקול הדעת בדברים שנוגעים לעתידנו ולאינטרסים החיוניים שלנו, והגיע הזמן לחשוב על חלופות נוספות הנוגעות לעיצוב מערכת היחסים בינינו לבין שכנינו".

שר החינוך גם ביקר באתר הארכיאולוגי בתל שילה, והמליץ לצרפו למפת הסיורים הלימודיים במערכת החינוך. "תמיד היו יהודים בשילה. אסור להשלות את הערבים כאילו יום אחד לא יהיו כאן יהודים. יהודים תמיד יחיו כאן וכל אשליה אחרת תהווה מכשול בדרך לשלום".