בשבע 473: טבע עם צבע

הבובות יוני ונוי חוזרות בהפקה מושקעת ומלמדות את הילדים להעריך את נפלאות הבריאה ולשמור על הטבע

אמציה האיתן , כ"ו בכסלו תשע"ב

'בובה של משפחה 2 - הטבע שלנו'

ימי החופש של חנוכה הולכים ומתארכים ואנחנו שוברים את ראשנו כדי למצוא פעילות לילדים המשועממים, עדיף משהו שלא עולה 50 שקלים לילד (כשמכפילים את זה בשלושה או בשמונה ילדים, זה כבר סכום משמעותי). נדמה לי שאחת הדרכים היעילות להחזיק את הילדים בשקט לעוד כמה דקות היא להראות להם סרט מעניין, ולמען המצפון והדורות הבאים עדיף שזה יהיה משהו עם תוכן, וכמובן מתאים לערכים שעליהם אנחנו מנסים לגדל את ילדינו. פניתי לערימה של הדיסקים הממתינים למדור, והפכתי שוב ושוב מלמעלה למטה וחוזר חלילה, אך לא מצאתי שום סרט. זה המקום לפנות בקריאה מרגשת אל יוצרי הסרטים הדתיים לדורותיהם: אנא, אל תתייאשו מהצריבות וההורדות, המשיכו לעשות סרטים חינוכיים לילדים, ואם כבר עשיתם אל תשכחו לעדכן אותי.

עד שקריאה זו תיפול על אוזניים קשובות, החלטתי לחזור לסרטים שכבר נצפים בביתנו בחודשים האחרונים, ומשום מה לא זכו להתארח במדור. הלכתי בעקבות מאמר חשז"ל (חכמינו שאינם חז"ל) - "בני אדם הם כמו דיסקים, הכי שרוטים הם גם הכי מוצלחים", וחיפשתי את הדיסקים הכי שרוטים, או במילים אחרות, אלה שמקבלים את הרייטינג הכי גבוה אצל ילדינו התמימים. מצאתי שם שניים: 'מגלים עם דורה' ו'בובה של משפחה 2'. תרשו לי לדלג על דורה, שבכל פעם גורמת לי לחשוד בילדים שהם ממש מפגרים (כמה פעמים צריך לומר "אני מפה" כדי לקלוט את המסר?), ולהתייחס לסרט השני בסדרה 'בובה של משפחה', זה העוסק בטבע ובשמירה עליו.

מדובר בהפקה נהדרת של מולי קימל (זוכרים את 'שלום לך אורחת' פורץ הדרך? זה שלו), ובבובות החמודות המככבות בסרט הראשון בסדרה וב'פרקי בובות' על פרקי אבות עם הרב בני לאו. יוני ונוני, יחד עם ההורים שלהם, מהווים משפחה דתית-לאומית ממוצעת. הסרט בנוי מסיטואציות ומשירים שמובלים כולם על ידי הקו הירוק (לא זה מהמפה) ומעודדים את הילדים לשמור על הטבע, וגם להודות לה' על הבריאה המופלאה שיצר למעננו.

הבימוי של חן גלון קליין ואילה גליק זמיר (עם שמות כאלה, חבל שלא משלמים לי לפי מספר המילים) מחובר מאוד לעולם של הילדים. הם צוחקים ומתרגשים עם הגיבורים, ומסוגלים לראות את הסרט עשרות פעמים, מבלי להגזים. אי אפשר שלא לציין לשבח את ההפקה המוזיקלית, שנעשתה בידיהם המקצועיות של בני שוורץ ואיציק וייס. בסך הכל זו הפקה מאוד מושקעת ומקצועית, ואם הילדים נהנים, ואפילו לומדים כמה כללים חשובים, מה לנו כי נלין. חנוכה שמח ובריא.

seret@etrog.tv