בשבע 475: הגדר - הפתרון הלא נכון

'נתבשרנו' שבחודש האחרון של שנת 2011 פלשו לישראל משטח מצרים כ-3,000 מסתננים בלתי חוקיים

מכתבים למערכת , י' בטבת תשע"ב

הגדר - הפתרון הלא נכון

'נתבשרנו' שבחודש האחרון של שנת 2011 פלשו לישראל משטח מצרים כ-3,000 מסתננים בלתי חוקיים. אולם ראש הממשלה, מר בנימין נתניהו, אינו מאבד זמן יקר וכבר הורה על הקמה מיידית של מרכזי קליטה וסדנאות הכשרה נוספות שיקדמו את פניהם של מאות אלפי הפליטים הנוהרים אלינו מכל רחבי אריתריאה וסודן. ראש הממשלה היה הראשון שזיהה את הבעיה ולכן מקדים מר נתניהו תרופה למכה והצהיר כבר עכשיו כי גם בגבול ירדן תיבנה גדר ויושקעו בה סכומי עתק של מיליארדי שקלים!

כי במקום לעשות את הדבר המיידי והמובן מאליו - ולהורות לחיילי צה"ל לחסום מיידית את הגבול ולהחזיר למצרים כל מסתנן שייתפס - משקיעה ממשלת ישראל את מיטב כספנו בגדרומניה בלתי פוסקת. במקום להחזיר למצרים את המסתננים שנתפסים מדי לילה על ידי הגדר החיה שכבר קיימת, בדמותם של חיילי צה"ל, נמשכת הדרת תושבי שכונת התקווה משכונתם. במקום לעצור עכשיו את הגל שמציף אותנו דוחים את פתרון הבעיה לעתיד.

הסכנה הדמוגרפית מתעצמת אל מול גלי המסתננים אך מנהיגי המדינה מתבוננים בקטסטרופה בזחיחות הדעת ואינם מעזים לסטות או להפר את חוות הדעת המשפטיות האומללות המוגשות להם - גם כשהמדינה היהודית קורסת ונהרסת אל מול עיניהם.

שמואל פישר, פתח תקווה

 

מחנכים, צאו לגבעות

(בתגובה למאמרו של הרב נבון, 'תג מחיר מנין?')

יש לי שאלה לרב חיים נבון ולכל רבני ומחנכי הציבור הדתי, שרצו לכל כלי התקשורת על מנת לגנות: לא שאלתם את עצמכם מנין צמח לו נוער 'מופקר' שכזה? אולי במקום לגנות תעשו חשבון נפש עם עצמכם איך הנוער שלכם, שאותו חינכתם, הגיע למצב הזה. אולי במקום לשבת בישיבות עם הילדים הטובים תצאו לשטח ותראו מה קורה? נורא קל לחנך ילד מחונך, אבל המבחן האמיתי הוא דווקא כשהילד לא בדיוק בדרך שלך. אז רואים אם אתה ממשיך לקרב אותו או זורק אותו לריבוע של ילד רע.

אני רוצה להזכיר לרב ולכל המחנכים והרבנים סיסמה מגוש קטיף, "באהבה ננצח". לאן נעלמה כל האהבה? למה כשמדובר בנוער שלנו, שמתוך תסכול מנסה לעשות משהו למול אוזלת היד של ראשי הציונות הדתית הסיסמה הופכת ל"בשנאה ננצח" ואילו את המדינה שהורסת ומגרשת "באהבה ננצח"?

תאיר כהן, חברון

 

  • צימוקים לשבת

* הצעת חוק: בעל בית יוכל לפנות דייר סרבן תוך 24 שעות.

דיור בר הסגה.

* דוגמה אישית: ראש הישיבה משכים תלמידים שמתקשים להתעורר.

צדיק בא להעיר.

* סקנדל: חגורות ונעליים לצה"ל הוזמנו בסין.

מעור הגולה.

משה טאו, רחובות