בשבע 481: חתן השמחה

שרגי גשטטנר, זמר חתונות אמריקני, מצליח באלבום הבכורה המוקפד שלו להתעלות מעל הרבע עוף והבורקס

אמציה האיתן , כ"ג בשבט תשע"ב

בתור מי שעבד פעם כזמר חתונות, אני יכול להעיד שמדובר במשימה לא פשוטה, לעיתים מספקת, לעיתים מתסכלת, אך תמיד מרתקת. בל נשכח שהאורחים הרבים לא מגיעים למופע מוזיקלי אלא לשמח את הזוג הטרי, והתזמורת, לפחות לגבי חלקם, מהווה מטרד שיש להתרחק ממנו עד כמה שאפשר. לא פעם מצאתי את עצמי מתנצל בפני קשישים ששכחו להביא אטמי אוזניים, והחליטו משום מה לעמוד סמוך לרמקול הראשי בזמן הריקודים. אבל יש בזה גם כיף גדול. ראשית, הזכות לשמח את החתן והכלה, ושנית - ההובלה של ריקודים שיוצאים כולם מהלב, בלי חשבונות מיותרים או דקדוקים מוזיקליים (למרות שההרכב שאיתו הופעתי דווקא הקפיד על כל הדקדוקים המוזיקליים).

למה אני משתף אתכם בלבטיו של זמר חתונות מתוסכל? כי הפעם מתארח במדור אלבום בכורה של זמר חתונות מצליח בארצות הברית. המפיק המוזיקלי הוותיק יוסי טיברג שמע על הזמר הידוע בקולו האיכותי, והחליט להגיע לאחת החתונות כדי לשמוע האם שווה להשקיע בו. אין לי מידע בשאלת המנה שטיברג אכל באותה חתונה, אבל התוצאה המעשית, המאוד מבורכת, היא האלבום 'שרגי' של הזמר שרגי גשטטנר.

את הטריק של קריאת האלבום על שמו של הזמר כבר אפשר לרשום לזכותם של רבים, שיעקב שוואקי הוא המוביל שבהם. אבל הטריק היותר משמעותי הוא החיבור למפיק מצליח מסוגו של טיברג ולמלחין לא פחות מצליח – יוסי גרין בכבודו ובעצמו.

שלוש שנים של עבודה באולפן, עם נגנים מוכשרים כמו ירון גוטפריד, רפי דוידוב, פטר ורטהיימר ואבי סינגולדה, הולידו אלבום  משובח, ברמה גבוהה, ואם עוד לא אמרנו – שרגי בהחלט שר יפה. יש לו קול נעים ומאוד מדויק. אם היה אפשר לבחור בין השירים השקטים לקצביים, הייתי הולך ללא ספק על השקטים. הרשו לי לציין במיוחד את שיר 8 – 'אודה ה''. לחן נפלא של יוסי גרין, עיבוד יפהפה של שוע פריד וביצוע לא פחות מוצלח של שרגי, חברו יחד לשיר מרגש ומאוד לא סטנדרטי. לא רחוק ממנו עומד השיר 'כרחם אב', והרבה מאחוריהם, מה לעשות, נמצא השיר המקורי 'משה ודוד'. זהו לחן למילים של מדרש תהילים המשווה בין משה רבנו לדוד המלך. לעניות דעתי, לא כל טקסט ראוי להלחנה, ובמקרה הספציפי הזה הייתי מוותר (אני מקווה שלא העלבתי את משה דוד שלכבוד בר המצווה שלו נכתב השיר).

עוד הערה קטנה לפני סיום: בעברית הכתיבה היא מימין לשמאל, אך לא רק זאת – גם כריכת הספרים ועימוד החוברות נעשה בכיוון המתאים. אבל מכיוון שהעיקר זה השירים, אוכל לסכם בקצרה שמדובר באלבום בכורה מוצלח ומבטיח, ואני כבר מחכה לאלבום הבא.

הפקה של מקצוענים. 'שרגי'

seret@etrog.tv