בשבע 486: תופס את הרקע

בניגוד לאלבומי מוסיקת הרקע הסטנדרטיים וחסרי הנשמה, 'מרגוע' הוא הפקה מושקעת שעושה טוב בלבאמציה האיתן , כ"ח באדר תשע"ב

בדרך כלל אני מעביר את הדיסקים האלה לאחד מהילדים, נותן מתנה לברית של השכנים, או מניח בערימה הבלתי נגמרת של האלבומים שנשארים באריזת הניילון המקורית. על מה ולמה? כי מספר האלבומים של מוזיקת רקע רגועה שיצאו לאור מאז היותי נער חצה כבר מזמן את המאה, ולרוב הם דומים זה לזה אפילו בעיצוב החיצוני. תוכלו למצוא על העטיפה בדרך כלל, כינור חליל וגיטרה, ואם נחה רוח מיוחדת על היוצר תמצאו את כלי הנגינה משולבים בטלית גדולה ואפילו פמוטי כסף מהודרים ומבהיקים לידם. גם בעלי ניסיון מוזיקלי מועט יכולים לזהות את המוזיקה של האלבומים האלה על פי צלילי האורגן המונוטוניים, קצב התופים הקבוע עד לזרא, והפתיחות של השירים שדי חוזרות על עצמן ממחרוזת אחת לשנייה. אתם ודאי מתארים לעצמכם שאת ההקדמה הכל כך מפרגנת, לא כתבתי בשביל להוסיף לערימה עוד אלבום מאותו סוג, אלא דווקא להמליץ על משהו שונה ואיכותי יותר.

גם בשער האלבום הזה תוכלו לראות את הכינור והקלרינט הנצחיים (ובאמת לא היה מזיק להשקיע עוד מעט מקוריות בעיצוב החיצוני), אבל הפעם מדובר בדבר האמיתי. 'מרגוע' הוא שמו של האלבום השני בסידרה שיוצא מתחת ידי 'לחיים הפקות', וכשמו כן הוא – מוזיקה אינסטרומנטלית רגועה ונינוחה. אולם הנגנים המשתתפים באלבום הם אלה שעושים את ההבדל. חיליק פרנק על הקלרינט, אורן צור על הכינורות, גדי סרי על כלי ההקשה ונחמן צוקר על כלי הנשיפה השונים. כל אלה, בעיבוד המוזיקלי של הרב יוסף משה כהנא, הם התשובה האמיתית לנגינת האורגן המונוטונית של אלבומי הרקע למיניהם. עכשיו אפשר להרגיש את הנשמה, לשמוע את הנשימה, וליהנות בלב שלם מהמוזיקה שבאמת עושה טוב על הלב.

היתה פה גם הברקה שיווקית. הפשקעווילים ברחובות מאה שערים הכריזו בקול גדול "אנא אל תעברו בשכונתינו (הטעות במקור) במצב רוח לא רגוע", והסקרנים שטרחו לקרוא את האותיות הקטנות נוכחו לדעת שכדי להירגע הם מוזמנים לרוץ ולרכוש את האלבום 'מרגוע' בחנות המוזיקה הסמוכה. אכן תרגיל שיווקי נחמד ומקורי, וכשיש מאחוריו גם מוזיקה טובה ונגינה משובחת, לא נותר לנו אלא להודות על כך.

: 'מרגוע 2', לחיים הפקות

seret@etrog.tv