בשבע 488: ביקור נשיאותי

נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, ערכה השבוע ביקור במערכת 'בשבע'

מירי לידר , י"ג בניסן תשע"ב

.כותרת: רוצים שלא ישמיצו אתכם? תשלמו

חשד להתנהלות בלתי חוקית תוך סחיטה באיומים באתר האינטרנט החרדי 'בחדרי חרדים'

השבוע נעצרו מנכ"ל האתר ושני חשודים נוספים ששימשו בו בתפקידים בכירים. הם חשודים כי איימו על פוליטיקאים, אישי ציבור, רבנים וחברות עסקיות, אשר מהם דרשו סכומי כסף של עשרות עד מאות אלפי שקלים בתמורה להסרת ידיעות נגדם מהאתר או הסרה של תגובות גולשים שליליות נגדם. על פי החשד, התגובות השליליות נכתבו על ידי אנשי האתר עצמם, בכדי לאפשר את הסחיטה.

מהחקירה עלה, לכאורה, כי באתר התחייבו שלא לפרסם כתבות שליליות נגד הנסחטים בתמורה לתשלום חודשי קבוע. במהלך השבוע אף פורסם בתקשורת הסכם שהיה קיים, לכאורה, בין האתר לבין מפלגה חרדית שנדרשה לשלם 50 אלף שקלים עבור כתבות יחסי ציבור ו"צינזור השמצות".

מי שהגיש את התלונה במשטרה והביא לחשיפת הפרשה הוא איש העסקים החרדי יענקי ברגר. הוא נפגש עם מנכ"ל האתר, אשר הבהיר לו שקיים חוג לקוחות מיוחס החסין מפני ביקורת ואף זוכה לפרסומים חיוביים, תמורת תשלום של עשרת אלפי דולרים לחודש.

מעצרו של מנכ"ל האתר הוארך עד לערב החג, ושני החשודים האחרים שוחררו למעצר בית. עו"ד יאיר גולן המייצג את אחד החשודים טען שמדובר לכל היותר בעבירות על אתיקה עיתונאית, אבל לא מדובר בפלילים.

 

ביקור נשיאותי

 

נשיאת מועצת העיתונות, שופטת בית המשפט העליון בדימוס דליה דורנר, ערכה השבוע ביקור במערכת 'בשבע' כשהיא מלווה במנכ"ל המועצה אריק בכר. בפגישה שקיימו השניים עם בכירי מערכת 'בשבע' והנהלת העיתון הביעה דורנר את שאיפתה כי 'בשבע' יצטרף למועצת העיתונות וישלח נציגים למוסדותיו השונים - הנשיאות, המליאה ובתי הדין. מועצת העיתונות, גוף וולונטרי המאגד את מרבית כלי התקשורת בישראל, עוסקת בגיבוש כללים לאתיקה עיתונאית ובטיפול בתלונות נגד הפרתם.

צילום: ניסים לב