בשבע 489: רצח משפטי ברמאללה

מי שלא מוחה נגד גזר דין המוות של מוכר הבית בחברון הוא גזען שהופך את עצמו לשותף לרצח * לישראל יש מספיק כלים למנוע זאת

אליקים העצני , כ"ז בניסן תשע"ב

אם יש למוחמד אבו-שהאלה רדיו בתאו, הוא יזפזפ לשווא בין קול ישראל לגל"צ וכל יתר התחנות בצפייה לשמוע על מאמצים של ממשלת ישראל, או למצער על קמפיין ציבורי, לביטול גזר דין המוות שנגזר עליו על ידי שלטונות רמאללה, כשכל פשעו לא היה אלא תיווך במכירת בית עלוב בחברון, וזאת על פי הודאה שנסחטה ממנו בעינויים.

לאבו-שהאלה אין מזל. גזר הדין שניתן במהירות הבזק, מיום ליום, נפל עליו בעיתוי לא מוצלח. מדינת ישראל וצבאה, הנשיא וראש הממשלה, הרמטכ"ל וכמובן התקשורת, כולם עסוקים בנושא הרבה יותר בוער: פרחח חצוף מארץ זרה נסע עד לכאן כדי לחסום כביש בבקעת הירדן וספג מכת רובה מידיו של סגן אלוף בצה"ל. על זאת רעשה הארץ ולא על האיש שנדון למוות. כי מה שווים חייו של ערבי בסך הכל, בהשוואה לתקרית מצולמת של "פגיעה בזכויות האדם" של אזרח סקנדינבי?

עצם שתיקתם של יפי הנפש בישראל, למן השילוש הקדוש א"ב יהושע, עמוס עוז ודוד גרוסמן ועד לאחרון זרזירי העט, היא אות קלון לשמאל הישראלי. יש להזכיר להם, כל עוד לא מאוחר, שהומניטריות, אנושיות, פירושה להעמיד את טובת האדם באשר הוא במרכז דאגותיה של החברה. גם ערבי הוא אדם. ורק חסר להם שיטענו שאבו-שהאלה הוא פחות אדם מפני שמכר נכס ליהודים, כדי שנשאל אותם: האם גם כלפי חייו של יהודי מוכר נכס לערבים, שקיצונים מן הימין היו רוצחים אותו, הייתם מגלים אדישות כזאת? הלא שמיים וארץ הייתם הופכים! אז מי הם כאן הגזענים?!

וגם נתניהו וממשלתו לא יינקו, אם חלילה יבוצע הרצח המשפטי של מחמד אבו-שהאלה. מפני שממשלת ישראל שולטת על מספיק מנופים מול רמאללה, כדי להציל את חיי האיש.

היה צריך לבטל את הפגישה עם 'ראש הממשלה' פיאד, מפני שחרפה היא לראש ממשלת ישראל לשבת עם תליינים.

ויש לתת הודעה מראש, שבעתיד שום נושא משרה יהודי בישראל לא יקיים כל מגע עם מי שאצלו מכירת נכס ליהודי היא פשע, ועוד פשע שעונשו מוות. עצם ההתייחסות לאנשים כאלה כאל פרטנרים עושה אותנו שותפים לרצח.

ויש לשלול מהם את תעודות ה-V.I.P המקנות להם מעמד של "אישיות חשובה מאוד" וזכויות יתר בגבולות ובמעברים. אויב ותליין אינם אישיות ואינם חשובים. הם חלאת אדם.

ויש לשים קץ לשת"פ שלנו עם צבא הרש"פ, הכוח שבצילו פועל התליין.

ויש לנו מנופים כלכליים אין ספור להרתיע את התליינים מלבצע את זממם.

ועל הכל - יש להסיר כל הגנה ביטחונית של צה"ל והשב"כ מראש הרש"פ וחבר מרעיו, אם חלילה ייחתם גזר דין המוות. דם אבו-מאזן אינו יותר אדום מדמו של אבו-שהאלה.

אם לאו, ממשלת ישראל עלולה להיראות כמי שמבצעת ביחד עם שלטונות רמאללה תנועת מלקחיים מתואמת נגד ההתיישבות היהודית ביו"ש ובירושלים: אלה מונעים היתרי-עסקה ואלה מפעילים כיתות יורים. כדי למחות רושם כזה חייב ראש הממשלה לדאוג מיד להוצאת היתר-עסקה לרכישת הבית בחברון.

אפס מעשה של ממשלת ישראל יהיה פשע כפול: נגד האנושיות וגם נגד עצמנו, כאילו מקבלים אנחנו את דין היותנו אסורים בקניין אדמה בארץ הזאת, גרים ולא תושבים. הבית שאת מכירתו תיווך אבו-שהאלה עומד ב"שדה המכפלה", אותו קנה אברהם אבינו 4,000 שנים לפני כן כצעד ראשון לקיום ההבטחה "לזרעך נתתי את הארץ הזאת".

איזו אירוניה מרה של הגורל!   

דוד וילדר ונועם ארנון, בשם היישוב היהודי בחברון, שיגרו איגרת אל מזכיר האו"ם, שרת החוץ האמריקנית, שגריר ארה"ב בישראל, נשיא מועצת אירופה, מנכ"ל הצלב האדום, נשיא המדינה וראש הממשלה ובה כתבו: "לפני פחות מ-100 שנים נחקקו וייושמו 'חוקי נירנברג' הידועים לשמצה... בדצמבר 1938 חוקקה גרמניה הנאצית והוציאה לפועל צו בדבר 'הסדרת סילוק היהודים מן החיים הכלכליים בגרמניה'. סעיף אחד בצו הזה אסר על היהודים להציע נכסים למכירה. האם הרשות הפלסטינית היא גלגול של הרייך השלישי?". האיגרת מסתיימת בקריאה "לתבוע ביטול עונש המוות וההוצאה להורג של מחמד שהאלה וכן את שחרורו המיידי ממאסרו, מפני שהאיש לא ביצע כל עבירה".

כל אדם הגון בעולם, כל ישראלי, ובוודאי כל יהודי - ראוי להם להצטרף לעצומה הזאת ולהפנותה  בראש וראשונה אל מי שבידו להושיע: ראש ממשלת ישראל.