בשבע 491: רצים ביחד

הבשורה הגדולה של הבחירות הקרובות תהיה הרשימה המאוחדת, בה ימצאו כל חובשי הכיפה הסרוגה ואנשי המחנה הלאומי את ביתם

ח"כ יעקב כ"ץ (כצל'ה) , י"א באייר תשע"ב

הרגע המכריע הגיע, וב"ה הפעם הציבור היקר והעצום שלנו יודע מה עליו לעשות בהזדמנות הפז שנקרתה לפניו. הבשורה הגדולה של מערכת הבחירות שתיפתח בשבועות הקרובים היא ההחלטה ההדדית של שתי המפלגות האחיות לרוץ ברשימה משותפת לכנסת: האיחוד הלאומי והבית היהודי.

לעמל על כך מלאו שלוש שנים תמימות וב"ה כעת הציבור שכל כך ראוי לכך, זוכה ורואה בשכר העמל. החיבור והשותפות בתוך הציבור הם מקור לכל ברכה, כשם שהיעדרה הוא היסוד לכל מה שלא הצלחנו בו.

כאשר נופיע כסיעה רחבה ודו-ספרתית, נוכל מתוך הממשלה לבנות את החדש ולפתח את המחר תחת היגיעה המביכה היום בשימור הקיים, תחת המלחמה על כל בית ובית מפני הריסה ותחת השתדלנות העלובה להשגת תקציבים למוסדות החינוך המפוארים שלנו.

הציבור היקר והקדוש שלנו מככב ומוביל בשדות החינוך, ההתיישבות, בתעשייה וכמובן בצה"ל. בפוליטיקה הוא נמצא סביב כל השרים הבכירים כולל סביב רה"מ, אבל עדיין לא תפס את מקומו הכל כך ראוי ומצפה לו בהנהגת המדינה.

בבחירות הבאות מפלגות הבית היהודי והאיחוד הלאומי יופיעו כרשימה אחת, כאשר כל מפלגה תביא עימה את החברים שבחרה ואלו יסודרו בשיטת הריצ'רץ', אחד מכאן ואחד מכאן.

אין ספק, הציבור הדתי-לאומי הוא מגוון למדי. מחד הוא הומוגני במרחבי חיים רבים, ומאידך הוא מאוד פתוח לעצמו. לכל אחד מאיתנו אח, אחות, דודה או בן דוד שאינם לבושים בדיוק כמונו, לומדים במוסד "לייט" יותר משלנו או מזוהים עם ישיבה חרד"לית יותר משלנו, אבל בסוף כולנו מתחתנים עם כולנו ואנו מרגישים ציבור אחד, כללי, שלא מסתפק בהשתתפות עם הכלל, אלא שואף להוביל אותו אל מחוזות ההגשמה התורנית, המורשתית, הלאומית והחזונית של עם ישראל בכל דורותיו.

כולנו מאוחדים סביב הקביעה כי עם ישראל, ארץ ישראל ותורת ישראל חד המה, ולכולנו הרצון העז להנחיל את ערכי המוסר והחברה היהודיים לעם כולו. אין לטשטש את הגוונים שלנו, ולכן הציבור הדתי כולו ייוצג ברשימה הזו. כל אותם אנשים שהם לגמרי אנחנו עצמנו ובני משפחותינו, ירגישו בבית. כל מי שהתרחק בשנים האחרונות מהבית בשל הרצון להיות חלק מבית גדול ולא בצריף רעוע ועקשן, יוכל כעת לשוב ולחוש את חומו של בית אביו ואמו.

כשנופיע יחדיו נוכל לקדם רפורמות חברתיות בענף הסיעוד והשיכון, בהקלה מעול מימון החינוך לילדינו, בהרחבת מפעל ההזנה במוסדות החינוך, בפיתוח ובהכפלת מספר הגרעינים התורניים והחברתיים במרחבי הארץ כולה, בקידום הרפורמות הנחוצות במערכת המשפט הישראלית, בסיום הסאגה של 70,000 המסתננים מאפריקה שהגיעו ארצה, בהחלת החוק הישראלי על יישובי יו"ש עד שאיפה לשנות באופן מוחלט את מדיניות משרד הביטחון כלפי ההתיישבות - מעוינת למעריצה ואוהדת. נפעל לזרז את המירוץ למיליון: את הגדלת המספר 700,000 יהודים המתגוררים בחבלי הארץ ששוחררו במלחמת ששת הימים (כ-365 אלף ביו"ש, כ-25 אלף ברמת הגולן והיתרה בשכונות המזרחיות והצפוניות של ירושלים), לכדי מיליון יהודים, אפילו עוד יותר מהר מהקצב שהוא גדל היום (5.6% בשנה).

הבשורה הגדולה של הבחירות הללו היא הגיבוש של הציבור הדתי-לאומי, אחדות המחנה, תוך פנייה לחלקים משמעותיים בציבור החרדי, המסורתי והחילוני הלאומי, ולכל מי שבוערת בו אהבה עזה לתורה ולמורשת ישראל, לעם ישראל, לארץ ישראל, לצה"ל ולמדינת ישראל.

בע"ה ההכרזה הרשמית של שתי המפלגות האחיות תהיה במסיבת עיתונאים יממה או שתיים אחרי שיוחלט על תאריך הבחירות הסופי. אפשר כבר לרוץ ולספר למשפחה, לחברים ולשכנים שכולנו רצים ביחד!

הכותב הוא יו"ר האיחוד הלאומי