בשבע 492: אבי גסנר

"לפתוח רק בחושך" היתה ההוראה, והנה מתוך המעטפה זורח אלי אלבום חדש שכולו אור

אמציה האיתן , י"ח באייר תשע"ב

 לא, לא נפלה עלי פתאום רוח פיוטית, ועוד לא החלטתי לעבור לתחום השירה האומנותית. מדובר במציאות אמיתית. אל תשאלו אותי איך הם עשו זאת, מכיוון שכשקובי סלע מחליט שדיסק יאיר, אז לא יעזור כלום, בסוף הוא יאיר. האמת היא שכשתבקשו את הדיסק בחנות, כנראה שלא תוכלו להתפעל מהטכנולוגיה הזורחת. סוף סוף משהו שמיוחד רק לעיתונאים. אבל את האור שנתגלה לאבי גסנר תוכלו כולכם לשמוע דרך השירים והמוסיקה, שנובעת באמת מכל הלב שלו.

מה גורם לסוכן ביטוח, שגילו למעלה מחמישים, וגדל כמי שאינו שומר מצוות, לעשות מסע כל כך ארוך, לחזור אל עולם התורה, ללכת ללמוד חזנות, ולהשקיע את כל כולו בהוצאת אלבום שירים חסידיים? כנראה שבאמת יש בו משהו מיוחד. הנה לכם משפט אחד מתוך ההקדמה של אבי לאלבום "אור": מכל דבר לומדים, ואני למדתי כי אני רק בן אדם, בשר ודם, אחד אך מיוחד. שאינו יכול לעשות הכל לבד, אך יכול לעשות הרבה ביחד למען האחד (ההדגשה במקור).

גסנר יצא למסע של חייו, וכל מי שפגש בו מעיד כי אכן מדובר בדמות מרתקת. מי שלא משוכנע מוזמן לשמוע את אלבום הבכורה שלו – "אור". גסנר החליט ללכת בגדול, והוא שר את הלחנים של לא פחות ממשה לאופר, יחד עם אלי לאופר. אוכל להיתלות באילן גבוה ולצטט את משה לאופר עצמו שאמר לגסנר – "גאווה, כבוד וזכות לי שאדם רוחני ומיוחד כמוך מבצע את הלחנים שלי".

תוכלו לשמוע כאן ביצועים ראשוניים לפסוקים שלמיטב ידיעתי עדיין לא קבלו לחן משלהם. הנה פסוק מרגש מספר זכריה, שאכן ראוי ללחן – "ונחל ה' את יהודה, חלקו על אדמת הקודש, ובחר עוד בירושלים". גם ספר שמואל מקבל יצוג נכבד בפסוק "ומוציאי מאויבי ומקמי תרוממני מאיש חמסים תצילני". שנים עשר שירים על האמונה, על ציון וגם על השבת, מאירים אלינו מתוך אלבום הבכורה של אבי גסנר, ואין יותר מתאים מלסיים במשפט שלו עצמו: "כולי תקווה שהאור הגנוז בתקליטור זה ימצא את דרכו אל נשמות שומעיו".