בשבע 495:זינוק בעלייה

עם קול מצוין, כישרון מוזיקלי ואלבום מושקע, בריו חקשור, עולה מארה"ב, חייל בלהקת הרבנות וכותב הלחן של 'ברשות', בדרך הנכונה

אמציה האיתן , י' בסיון תשע"ב

לוגו: דיסק

קרדיט: כותרת: משנה: אינפ': 'שיר ושבחה', בריו חקשור

כיתוב תמונה: לא מחפף. 'שיר ושבחה'

בסך הכל הוא די צעיר, למרות שמאחוריו קריירה מוזיקלית מרשימה. לא מדובר בילד פלא, מכיוון שכבר איננו ילד, אבל בהחלט בבחור מוכשר שממש בימים אלה עושה את צעדיו הראשונים בלהקת הרבנות הצבאית. קודם כל, אנחנו מעריכים את מי שמתגייס לצה"ל למרות שבילה שנים ארוכות בניכר, גם אם לא יילחם ונשק בידיו אלא יעלה על הבמה כשמיקרופון בידו. לאחר ששמעתי את אלבום הבכורה של בריו חקשור – 'שיר ושבחה', ברור לי שהוא יוסיף לא מעט ללהקת הרבנות, גם בקולו וגם בכישרונו המוזיקלי. ואם כבר הזכרתי את הכישרון המוזיקלי, גם מי שעדיין לא נחשף לאלבום הבכורה שלו ודאי שמע את הלהיט 'ברשות' של יעקב שוואקי. אז אם לא שמתם לב, הגיע הזמן להכיר את מי שעומד מאחורי הלחן המוצלח הזה.

בריו חקשור נולד בניו יורק ואף בילה שנים רבות במוסדות החינוך שם, לפני שהחליט לקשור את גורלו עם מדינת ישראל. בינתיים כבר הופיע על במות מגוונות וגם בחתונות, בעיקר בארצות הברית.

בריו הלחין את כל השירים באלבום, ואת מלאכת העיבוד הפקיד בידיו של אלי אסרף. מספיק לקרוא את רשימת הקרדיטים בחוברת המצורפת כדי לדעת שהבחור החליט להשקיע באלבום את המקסימום האפשרי. הנגנים, המקהלות ואפילו אולפני ההקלטה נבחרו בקפידה.

האלבום נפתח בשיר קצבי ושמח, זה שגם נתן לאלבום את שמו – 'שיר ושבחה'. השיר באמת חביב ושמח, אבל החזרה המרובה על אותן פיסקאות מוזיקליות גרמה לי להעביר לשיר הבא עוד לפני שהסתיים. דווקא לשיר השני התחברתי יותר. בריו לקח את המילים הנאמרות בזמן ההקפה בחופה "מי אדיר על הכל", וכתב להן מנגינה רגישה ומאוד נוגעת. הוא יודע לעלות היטב לצלילים הגבוהים, והשילוב של הילד הצעיר (נדמה לי שזה אחיו הקטן, מאיר) מוסיף עוד מנת רגש לשירים – תופעה מבורכת בפני עצמה.

בריו עובר בקלילות בין השירים הקצביים לאלה השקטים יותר, ומכיוון שאתם כבר מכירים את החולשה שלי לציטוטים לא מדויקים מהמקורות, הפעם אני רוצה דווקא להעניק צל"ש על ציטוטים מדויקים, שנותנים כבוד לטקסט המקורי וגם למי ששר אותו. מילת שבח אחרונה לשיר 'מה ידידות' מתוך זמירות שבת – לחן שמח, נעים לאוזן ואולי אפילו שמיש לשולחן השבת שלכם.

לא מחפף. 'שיר ושבחה'

seret@etrog.tv