בשבע 499: הדת הירוקה

הירוקים רודפים את כל מי שכופר בהתחממות הגלובלית, למרות שאין להם הוכחות במציאות * את מחיר החשמל 'הירוק' אנחנו כבר משלמים

ד"ר גבי אביטל , ח' בתמוז תשע"ב

:רבים שואלים אותי מה פשר ההתנגדות שלי לארגוני הסביבה. וכי אתה לא בעד מניעת זיהום ולכלוך? אינך מודאג מהפשרת קרחונים ורעב ושטפונות?

לפני 20 שנה התקיימה בריו דה ז'נרו הברזילאית ועידה בנושא כדור הארץ. אז הוחלט שיש להציל את הכדור. הכדור מתחמם. הקטסטרופות עוד לפנינו. ממשלות נרתמו מרצון או בכוח לעשות מעשה: לצמצם במהרה את כמות הפליטות של גזי חממה. לאחר עשור שנים נחתמה אמנת קיוטו המחייבת תאריכי יעד לצמצום. מדינות נכנסו להילוך גבוה במעבר לאנרגיה ירוקה, סבסוד נדיב של גופים רבים אשר עסקו בפיתוח וייצור של גגות סולריים ותחנות רוח.

לפני עשור שנים גם הוכרז שאין מנוס, בני האדם אחראים לכל שינויי האקלים. וכל זאת על סמך מודלים חישוביים. העולם כמרקחה. הוא נצבע בירוק. מעטים מאוד העזו לחשוב וגם לומר שהמלך עירום.

אך למעשה, אין שום כיסוי מדעי לתאוריית גזי החממה. הטמפרטורות הגלובליות הממוצעות לא עולות כבר 15 שנה, אבל הירוקים בשלהם. אחד מהוגי הדעות של הירוקים, ד"ר ג'יימס אפרים לאבלוק, בן 92, רופא, מדען ומאבות התנועה האקולוגית תיאר בקדרות רבה את מה שיתרחש אם לא נפעל במהרה.

האיש חזר בתשובה, רחמנא לצלן. למשמע הידיעות כי גרמניה נוטשת את אנרגיית הגרעין למשך 15 שנים, הוא אמר כך, לפני שבוע: "הם קוראים לעצמם ירוקים אבל עבורי זה הוא טירוף מושלם... זאת היא פשוט הדרך בה אנשים נוהגים כאשר קיימת מטרה מסוג כלשהו, דת מתחילה להיווצר סביבה. כך קורה כעת כאשר הדת הירוקה נוטלת את ההובלה על פני הדת הנוצרית. אני לא חושב שאנשים הבחינו בכך, אך היא כוללת את כל המאפיינים שבהם משתמשת דת. הירוקים עושים שימוש באשמה. אינך יכול לרכוש את ליבם של אנשים על ידי האשמתם בכך שהם פולטים פד"ח לאוויר". כיצד הוא מסביר את שינוי עמדתו? "היכולת לשנות את דעתך ולעקוב אחר העדויות היא אחת החירויות הנפלאות של היותך מדען עצמאי".

אחרי שגרמניה בורחת מאנרגיה גרעינית מפחד התנועות הירוקות, יפן חוזרת אליהן. שמעתם נכון: יפן חוזרת להפעיל שתי תחנות כוח גרעיניות. לאוזניים ישראליות המורגלות לשמוע חרם והפחדה מפני ארגוני הסביבה בישראל ובעולם, ידיעה מעין זו היא כמים צוננים. הידיעה המרעישה הזו כמעט ולא שודרה. וזאת מדוע? מפני שהתודעה הירוקה כל כך חדרה עד כי להזכיר את צמד המילים 'כור גרעיני' בעניין אנרגיה כמוה כשמועה שחזיר הוכנס לקודש הקודשים. מה היה בצונאמי הגדול ביפן? רעידות אדמה מתחת לפני הים באוקיינוס מזרחית ליפן. גלי הצונמי שטפו את חופי יפן. התמונות אכן מפחידות. על מה דיברו? על החשש שתהיה דליפה גרעינית. 30 אלף יפנים צללו אל מותם במים אדירים, אבל איש אינו זוכר זאת.

אז מדוע יפן חוזרת אל הכורים הגרעיניים? מפני שכאשר אין חלופות 'ירוקות' לחשמל, לא ניתן להשבית את הכלכלה, את התעשייה, את החיים במדינה כמו יפן, ובעצם בכל מדינה. ספרד קרסה מבחינה כלכלית ונאלצה לקבל סיוע חרום ממדינות האיחוד האירופאי. היא השקיעה 29 מיליארד אירו בסבסוד של תחנות סולריות ותחנות רוח. התועלת הסופית אינה עולה על 5% מכלל האנרגיה. אילו היו מעמיסים את העלויות על חברת החשמל בספרד היו נאלצים להעלות את מחיר החשמל ב-30 אחוזים.

כל מה שנאמר לעיל מתרחש גם בישראל. הוקפאה התוכנית להקים תחנת כוח גרעינית, אסור להקים תחנות כוח פחמיות, אסור ואסור. ועכשיו מחירי החשמל עלו ועוד יעלו וגם תהיינה הפסקות חשמל. כדבריו של צ'רצ'יל, לא רצו תחנות כוח פחמיות? יקבלו תחנות מזוט וסולר, גם מזהמות וגם יקרות. וכל זה בגלל הגניבה המדעית הגדולה בהיסטוריה: האדם אחראי ל'התחממות הגלובלית'.

הכותב הוא יו"ר חוג הפרופסורים לחוסן מדיני וכלכלי