בשבע 506: תעלומת היהלום המזויף

אבל היום עשיתי טעות נוראית. אהרן שם בקופסה על השולחן שמונה יהלומים זהים בגודל וצורה. הוא סיפר לי שהם הגיעו במשלוח מיוחד

עדי דוד , כ"ח באב תשע"ב

ישבתי במשרד הממוזג מיואש לגמרי. איך יכולתי לעשות טעות כזו?! הייתי כל כך מבוהל שאפילו לא הצלחתי לחשוב על פתרון.

כשדלת הזכוכית נפתחה קפצתי ממקומי בבהלה. אם אהרן, בעל המשרד, חזר - מהר מאוד תתגלה הטעות שלי.

כמה הוקל לי לראות את חני נכנסת. חני נהנתה לבקר אותי בעבודה, הרי בזכותה בכלל התחלתי לעבוד אצל אהרן.

בפעם שעברה כבר סיפרתי איך חנן, אח של חני, ניקה את חלונות מגדלי עזריאלי מבחוץ. אהרן, שהיה בתוך המשרד, ראה שחנן מצלם וחשד שהוא מרגל אחר עסקי היהלומים שהוא מנהל.

כשאהרן הזעיק את המשטרה, הגענו גם חני ואני. הסברתי לשוטרים שביום שמשי שכזה, ודאי שהאורות במשרד היו כבויים ואילו בחוץ שרר אור גדול, ומן הסתם חנן לא יכול היה לראות את מה שהתחולל בתוך המשרד החשוך, וניתן לשער שהוא נהנה לצלם את עצמו תלוי בין שמים וארץ.

הסתכלנו יחד בתמונות שבמצלמה, והן הוכיחו סופית שצדקתי. את חנן שיחררו, ואילו אהרן, שהיה כל כך מרוצה מההיגיון שבדברי, הציע לי לעבוד אצלו בתיוק מסמכים. כבר שבועיים שאני עובד אצלו, ונראה שהוא שמח שקיבל אותי לעבודה.

גם אני מאושר שלמרות שאני צעיר, יש לי עבודה של גדולים עד שתתחיל שנת הלימודים.

אבל היום עשיתי טעות נוראית. אהרן שם בקופסה על השולחן שמונה יהלומים זהים בגודל וצורה. הוא סיפר לי שהם הגיעו במשלוח מיוחד. הוא גם הראה לי יהלום נוסף שנראה היה בדיוק אותו הדבר כמו האחרים, אך הסביר שזהו יהלום מזויף, ושמשקלו קל יותר ממשקלם של יהלומים אמיתיים.

את היהלום המזויף הוא הניח ליד הקופסה, אבל אני, ברגע של חוסר ריכוז, סידרתי את השולחן, ואת היהלום המזויף הכנסתי לקופסה יחד עם היהלומים האמיתיים.

"מה הבעיה?" אמרה חני כשסיפרתי לה על הצרה שלי, תוך שהיא מצביעה על השולחן, "תשווה את משקלי היהלומים על המאזניים האלה עד שתמצא יהלום קל יותר".

"אני לא יכול", עניתי, "אלו מאזניים משוכללים, שאם שוקלים בהם שלוש שקילות רצופות, הם מוציאים תדפיס ויוצרים רישום של הפעולות. לא הייתי רוצה שאהרן יגלה כמה שלומיאל אני! כדי שלא ייווצר רישום שיגלה מה שקלתי, אני צריך למצוא את היהלום המזויף בשתי שקילות לכל היותר. אם אחכה בין כל שתי שקילות עד שהמאזניים יתאפסו - אהרן כבר יגיע".

"זו באמת בעיה", גירדה חני בסנטרה. היא היתה הרבה יותר רגועה ממני, ולכן, אולי, גם די מהר חייכה, כשתשובה בפיה.

אולי גם לכם יש תשובה?