בשבע 510: בין הכיפות

שילוב מוצלח של טקסטים על שמחה ורבי נחמן עם לחנים מזרחיים, הופך את אלבומו השישי של יניב בן משיח למומלץ לחובבי הז'אנר

אמציה האיתן , כ"ו באלול תשע"ב

השעה רבע לחמש בבוקר. כולם עוד ישנים. אפילו השמש עוד אוספת כוח לקראת היום הבא. עוד מעט צריך לצאת לסליחות, ואני מנצל את הזמן כדי לכתוב את הטור הבא (אם לא עכשיו, אז גם הסליחות לא יעזרו לי מול העורך). זה בדיוק הזמן המתאים לבקש סליחה, לקראת השנה החדשה הממשמשת ובאה. אז ראשית, סליחה כללית מכל מי שפגעתי בו מבלי משים. מי שלא הספקתי להתייחס לאלבום שלו כאן בטור, או מי שלקח ללב את הביקורת שכתבתי על היצירה שלו. הכל בא מאהבה, תאמינו לי. אם לא הייתי אוהב את המוזיקה (על כל סוגיה וסוגותיה), לא הייתי מחזיק כאן יותר מחודשיים.

ועוד סליחה אחת ספציפית ממישהו ששמו נשמט מהטור שכתבתי לפני שבועיים. סיפרתי על הסרט שהוציא בית ספר שילה בנים, 'מבצע בר מצווה', ולא הזכרתי את שמו של השחקן הראשי, מי שמשחק את התפקיד של שלומי, ילד הבר מצווה, שכל הסרט נע סביבו. אז הנה התיקון: רענן שאג הוא אותו ילד, והמשחק שלו באמת מעורר השתאות. חזק ואמץ!

ומכאן לאלבום שמתארח השבוע בעמוד הזה, 'טיפה ועוד טיפה'. יניב בן משיח התפרסם לא מעט כאשר הקפיד להופיע בהיכל התרבות בהפרדה מלאה של הקהל, גם כשממול הפגינו פעילי שמאל. הם לא התכוונו להיכנס להופעה, אבל לא יכלו להכיל את הביזיון שבישיבה הנפרדת. לא אוכל להתחייב כאן שאינני מגיע להופעה שהישיבה בה מעורבת, אבל אני בהחלט מעריך את מי שלא חושש להקפיד על ערכיו גם כשזה לא ממש פופולרי. למרות זאת, יהיה זה עוול להתייחס לבן משיח רק ככזה. הוא קודם כל זמר, וזמר מוכשר מאוד. חמישה אלבומים כבר מאחוריו, ונדמה לי שעוד לא התייחסתי אליו מעל דפי 'בשבע', וכנראה שאכן הגיע הזמן.

האלבום השישי 'טיפה ועוד טיפה' הוא הזדמנות מאוד מתאימה להציג בפניכם את יניב, שגם הוא מגדיר את האלבום הזה כמשהו שונה ומשמעותי. זו הפעם הראשונה שהוא משתתף גם בכתיבה של האלבום, מעט במילים והרבה יותר בלחנים. אם תעיפו מבט ברשימת הלחנים התוצאה תהיה מעין זו: יניב בן משיח, יווני, טורקי, יניב, ערבי, יווני, יניב, טורקי, ליאור נרקיס.

יניב שר על החיים שלו, על הבקשה להתקרב לאלוקים, על החופה, על השמחה וכמובן על רבי נחמן מברסלב. הטור כבר כמעט נגמר ועוד לא הספקתי לכתוב שהאלבום מאוד איכותי, השירים הקצביים משמחים את הלב, השקטים מאוד מרגשים, ואם המוזיקה המזרחית מדברת אליכם, אני יכול להתחייב על כך שתיהנו.

שנה טובה ושמחה!

seret@etrog.tv