בשבע 513: מוסיף אור

אליעזר שמידוב ממשיך בהלחנת שירי הרב קוק ומצליח לשלב עומק רוחני עם הפקה מוזיקלית מקצועית

אמציה האיתן , כ"ה בתשרי תשע"ג

עברה קצתיותר משנה מאז כתבתי על האלבום הקודם של אליעזר שמידוב, 'משאת נפשי'. כמו אז גםהיום, שמידוב מוציא אל האור את רוחו ומילותיו של הרב אברהם יצחק הכהן קוקזצ"ל. הוא לא היחיד שעושה זאת, אבל עליו אפשר להגיד שהוא עקבי, ואם תרשו ליעוד פרט קטן – הוא גם הולך ומשתבח.

'הבו אור'מוגדר כאלבום המכיל שירים ברוח משנת הרב קוק. אמנם כמעט כל אנשי הציונות הדתיתיכולים להגדיר את שיריהם כשירים ברוחו של הרב קוק, אבל כאן מדובר ביותר מזה. חלקמהשירים באלבום נכתבו על ידי הרב ללא שום שינוי, חלקם בנויים מכתביו של הרב עםשינויים לצורך בניית השיר, והחלק השלישי הוא שירים שנכתבו בימינו הבנויים על תורתווכתביו של הרב זצ"ל.

ראשית אבקשלציין את המסגרת המוזיקלית, שנותנת לשירים את הצורה החיצונית אבל בהחלט משפיעה עלצורתם הפנימית (סלחו לי על ההתפייטות, בכל זאת מדובר בשירי הרב קוק). האלבום עשויבצורה מקצועית, הליווי עשוי היטב, הרמוני ומוקפד והשירה נעימה לאוזן ומאוד מוזיקלית.

'הבו אור', אליעזר שמידוב שעה של קורת רוח. 'הבו אור'

פרט לכך ישפה בהחלט משימה קדושה של הבאת התורה הגדולה של הרב קוק לציבור רחב, גם למי שמכיראת כתביו, אבל יותר מכך לאלה שלא למדו מתוך ספריו או איגרותיו. אוכל להגיד בלב שלםששמידוב לא מנצל את הרב קוק כדי להשמיע ברבים את קולו ולמכור את האלבום לציבוררחב. הוא עושה זאת בתחושת שליחות לאומית ותורנית, מכל הלב.

באופן נדיראני רוצה לצרף את חוות דעתה של אשתי, שלא תמיד מוכנה לנדב חוות דעת מקצועיתלאלבומים הממלאים את תא הכפפות ברכבנו, ולפיה מדובר בשעה של קורת רוח ושל עומקרוחני נדיר. המילים הברורות והעומק הגדול שיש מעבר למילים של הרב קוק יכולים להביאלמחשבות ולחשבון נפש, לעיתים הרבה יותר משיעורים או מאמרים מאלפים.

אישית אבקשלציין דווקא את השיר 'מצאתי רב', המתאר את הידבקותו של הרב הנזיר לרבו הרב קוק,בשעת בוקר מוקדמת כששמע את הרב מתפלל בנעימה את ברכות השחר. אמנם הייתי מוותר עלההקדמה המספרת את הסיפור (בשביל זה יש חוברת), אבל השיר עצמו מלא עומק ומאוד מחבראת המאזין לתפילה "מה טובו אוהליך יעקב".

אז אם אינכםרוצים לקבול על החושך אלא דווקא להוסיף אור, אתם מוזמנים.

seret@etrog.tv