בשבע 521: נעימת זמירות

עם קול מרשים, נגיעות של רוק ורבי נחמן, אסנת נעים יוצרת מוזיקה מוצלחת שמעצימה נשים

נעמי האיתן , כ"ב בכסלו תשע"ג

היא משהו מיוחד, אין ספק. הנה לכן משהו שעוד לא שמעתן, ואולי אפילו לא שמעתן משהו שדומה לו. יש לה קול מיוחד, מילים מקוריות, והרבה הרבה אומץ.

אסנת נעים חזרה בתשובה לפני כעשר שנים, אבל החיבור שלה למוזיקה יציב כבר עשרים וארבע שנים. אלבום הבכורה שלה, 'את משהו מיוחד', יצא לפני לא מעט זמן, ועד היום די נחבא אל הכלים. סוף סוף היא קלטה שיש בידה משהו ששווה פרסום ויהיה זה כמעט פשע לא לחשוף אותו לציבור הרחב. זה הזמן לגברים שביניכם לעבור לחצי השני של העמוד, מכיוון שאסנת ממש לא התכוונה אליכם כשהוציאה לאור את שיריה.

האמת היא שהדמות הראשונה שעלתה בראשי בתחילת שמיעת האלבום היא ריקי גל. רוקיסטית עם קול מיוחד, מבטאת את ציבור הנשים (לפחות מנקודת מבטה) ואומרת את אשר על ליבה, ובקול. במבט שני, אסנת נעים היא בדיוק ההפך. קול מדהים, נגיעות רוקיסטיות, מוזיקה משובחת, אבל התוכן, כן, התוכן. עולם אחר של ערכים, תורה ואפילו רבי נחמן. אסנת נעים שרה על הנשים ואל הנשים. היא מספרת את סיפורה של מרים הנביאה, מעודדת את האישה השוקעת בתוך הכלים והכביסה, וממחישה את האור המקיף את נרות השבת.

"הדליקי נרות לכבוד שבת קודש, ושאי תפילה מהלב, הזמיני שמחה אמיתית לחייך, שתחבק את ביתך". חברו את המילים המתוקות האלה למנגינה שובת לב ולביצוע קולי ייחודי, והרי לכן שיר חובה לזמן שלפני הדלקת הנרות (לאלה מבינינו שאינן רצות חסרות נשימה מהפלטה והמיחם אל הנרות המחכים בחוסר סבלנות).

שיר הפתיחה, שהוא גם שיר הנושא של האלבום, אומר לאישה מילים שהן כל כך פשוטות, אבל חייבות להיאמר: "את משהו מיוחד". נעים חוזרת על כך פעמים רבות ובצורה משכנעת, שפשוט אין לך ברירה אלא להאמין לה.

ואם עוד לא ראיתן כובע נשי מעוטר בטקסט "נ נח נחמ נחמן מאומן", אין זה אומר שהציטוט הזה לא מדבר אלינו. אסנת שרה על רבי נחמן וחורזת את השורה האלמותית הזו בצורה שלא תבייש את גדולי הברסלבים. היא גם מעודדת את האישה העסוקה בספונג'ה במטבח (הציטוט במקור) לדבר אל השם, בצורה הפשוטה ביותר, וכך להפוך את חיי המעשה למשהו אחר לגמרי.

אז אם בא לכן לשמוע קול מרענן, מעודד ואחר ממה שהתרגלתן, אסנת נעים תעשה לכן את זה, בהתחייבות.

גם הספונג'ה הופכת למשהו רוחני. 'את משהו מיוחד'