בשבע 523: בזמנכם החופשי....

הנה עוד כמה דברים שקורים בקרוב בתחום התרבות והפנאי

בשבע , ז' בטבת תשע"ג

הגלריה לאמנות חברתית במכללת דוד ילין מעלה השבוע תערוכה בשם 'הסיפור המצויר - דרכים לביטוי'. התערוכה מבוססת על שני ספרים שיצרו והפיקו קרן קרב והמוזיאון הישראלי לקריקטורה ולקומיקס, והיא מציגה מקבץ סיפורי קומיקס ואיורים של יוצרים ישראליים, בהם מיכל בוננו, אסף חנוכה, שי צ'רקה ומישל קישקה. בנוסף לכך, יוצגו ציורי ילדים המבוססים על העבודות. 

יאיר אורבך מבליח עם סטנד אפ חדש לדוסים בשם 'המבדיל בין קודש לצחוק'. אורבך מבטיח להוסיף לנושאים שמהם הוא עושה צחוק גם כאלה שטרם זכו לטיפולו ובהם ילדים, רפורמים, עלוני שבת וחיפוש עבודה. מוצ"ש הבא (ט"ז בטבת) בהיכל התרבות בית יוחנן בנתניה, מוצ"ש אחריו באולם עינן במודיעין ובכל מוצ"ש במקום אחר.

רוצים להריח אמריקה עם ארומה של הרינג וקיגל? 'אמריקה - העולם החדש ביידיש ובעברית' הוא ספר חדש מסדרת קלסיקונים של הוצאת עם עובד בשיתוף אמנות לעם. הוא מביא מקבץ סיפורים של סופרי היידיש החשובים ביותר שיצרו בשליש הראשון של המאה ה-20, ובהם שלום עליכם, בשביס זינגר ול' שפירו. עורך: מתן חרמוני.

'הקבר ביער' שכתב אורי צבי גרינברג הופכת למחזה מטלטל עם משחקו של חגי לובר, המביט אל השואה מזווית נועזת. בימוי: סלעית אחי-מרים. ההצגה תועלה במוצאי שבת הזה, לקראת עשרה בטבת, בבית מורשת בגין, ולאחריה יתקיים פאנל בנושא 'היהודי החדש - לוחם ונוקם?'.

ילדים ובני נוער מחפשים כיוון אצל חבריהם לגבי תודעת טוב ורע, ערכים וזהות, תופעה הגורמת לחברה לא בריאה, לפגיעה במשפחה ולבלבול. ד"ר גורדון ניופלד וד"ר גאבור מאטה, פסיכולוג ורופא, מתריעים על התופעה ומבקשים להשיב את הסדר למקומו בספרם 'איחזו בילדכם - מדוע הורים צריכים להיות חשובים יותר מחברים'. מאנגלית יהודה עופר. לייף סנטר.